Найближчим часом хліб може подорожчати. У деяких областях його вартість може зрости до 15 грн і вище, повідомляють виробники.

В першу чергу, зросте ціна на "Український". Його продаватимуть на 50-60 коп дорожче, потім — на 40 коп батон. Випічка із листкового тіста може підскочити у ціні більш ніж на 20%, попереджають експерти.

"Основною причиною збільшення цін на хлібо-булочні вироби є підняття вартості долара й збільшення мінімальної зарплати із січня. Вартість борошна завжди дорожчає під кінець зими, бо його стає менше й наші ціни прив'язані до світових. Крім цього цьогоріч на вартість борошна вплинув й новий фактор — виросли у ціні перевезення через подорожчання пального. Якщо у грудні тонну борошна можна було купити за 5,1-5,4 тисячі гривень, то зараз ціни вищі — 5,8-5,9 тисяч", - говорить експерт аграрних ринків Микола Присяжнюк.

Читайте також Пеня за комуналку - незаконна

Не останню роль в подорожчанні борошняних виробів зіграли й великі тарифи на опалення й електроенергію. Адже цей показник також входить у сумарну вартість хлібини.

"Важко сказати, на скільки точно подорожчає хліб. Адже продається повно різних сортів. Комерційні сорти точно будуть дорожчати. Якщо зараз середня ціна такого 11 гривень, то не виключаю, що до середини березня вона буде в районі 15 гривень. Стосовно соціальних сортів хліба, то підвищення буде незначним — на 50-80 копійок. Соціальні сорти випікають із борошна, закупленого за пільговими цінами. Тому на ціну такого хліба не впливають багато факторів, які важливі для комерційних сортів", - каже спеціаліст.

Нагадаємо, протягом лютого-березня свинина у супермаркетах може подорожчати на 7-10 грн. Причиною є масові захворювання свиней.

Як повідомляв портал "Знай" раніше, експорт курятини минулого року в країни ЄС зріс незначно через невідповідність утримання курей європейським стандартам.