Пенсіонери, які мають роботу, повинні відмовитися або від пенсії, або від роботи. Про це сказав днями міністр соціальної політики Андрій Рева. За його словами, такий підхід передбачає концепція нової пенсійної реформи.

"А ті, хто не оформлюватиме на роботу офіційно працюючих пенсіонерів, ризикуватимуть. Таким загрожує штраф у 320 тисяч гривень", - сказав він.

У концепції нової пенсійної реформи передбачено, що пенсії зростуть, пенсійний вік — також. Однак поки конкретних цифр немає.

"Так, зараз в Україні і справді є проблема із тим, що можливість одночасно отримувати пенсію і зарплату професійним старим кадрам не дає шансів пробитися молодим спеціалістам у медицині, університетах, державних установах", - говорить спеціаліст ринку праці Наталія Рудакова.

Читайте також Юрист назвав найгірший сценарій для комунальних боржників

Популярні новини зараз

Військовий призов в Україні скасовувати не будуть, але змінять термін служби: заява Міноборони

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Фіналіст шоу "Холостячка" Олексій Тригубенко забув Ксенію Мішину заради нової маленької: "Коли вона приїхала..."

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

Показати ще

За її словами, деякі працюють до 80-90 років. Особливо така практика поширена в наукових закладах.

"Однак не можна цих людей позбавляти пенсії. Треба виробити якісь інакші механізми, які б стимулювали б їх позбутися роботи з настанням пенсійного віку. Зараз в Україні такі реалії, що ініціатива Андрія Реви означає лише одне — відсутність шансу для старших людей на нормальне життя. Фактично їх будуть списувати, як стару неробочу техніку. Це неприпустимо, адже багато пенсіонерів шукають додаткову роботу, бо їм просто бракує коштів на ліки, від яких вони залежні, та на комунальні послуги, що стали просто космічними", - пояснює фахівець.

За її припущеннями, в Україні лише 10-12% пенсіонерів ходить на роботу, аби розвиватися і займатися улюбленою справою.

"Решта змушені працювати через низьке матеріальне становище", - говорить Наталія.

Нагадаємо, зараз працюючі пенсіонери можуть мати не більше 85% своєї пенсії і не менше 150% від прожиткового мінімуму.

Як повідомляв портал "Знай" раніше, майбутня пенсійна реформа має лише вигляд багатоступеневої. Її суть лишається старою.