Путін втрачає енергетичний козир: вартість "Газпрому" впала в сім разів

поділитись

0

316

Проблеми в енергетичному секторі Росії мають структурний характер - вона втрачає покупців через політичні мотиви

За часи почергового президентства-прем'єрства в Росії Дмитра Медведєва та Володимира Путіна енергетичний сектор РФ зазнав чимало збитків, нафтогазові компанії дешевшають. І досить часто це не залежить від циклічних світових тенденцій, а виключно від політики Кремля.

Про це пише авторитетне американське аналітичне агентство Business Insider.

"Якщо подивитися на "Газпром" як на барометр долі Росії, то одна статистика говорить про все: в 2008 році компанія мала ринкову вартість 360 млрд доларів, сьогодні коштує лише 55 млрд доларів", – ідеться в статті. Тобто за останні сім років її вартість упала майже в сім разів.

Проблеми в енергетичному секторі Росії мають структурний характер. Нині найбільші в світі виробники нафти зазнають збитків від падіння її вартості. А Росія втрачає не лише в ціні, а й втрачає покупців через політичні мотиви. Скажімо, Євросоюз поступово відмовляється від російського газу через агресію Кремля проти України. Москва також втрачає український ринок.

Читайте також: Сполучені Штати посилили санкції проти "Газпрому"

Невдовзі Росія відчує ще один удар (експерти оцінили його у 34 млрд. доларів збитків), коли на нафтогазовий ринок має повернутися Іран після зняття з нього міжнародних санкцій. Іран – третій за величиною в світі виробник природного газу – вже заявив про можливе постачання блакитного палива до Європи.

Замість того, аби шукати ринки збуту та домовлятися з існуючими покупцями, "Газпром" неодноразово порушував антимонопольне законодавство Європейського Союзу. Тож у ЄС розглядають питання щодо накладення штрафів на російську компанію.

"Енергетика завжди була козирем Путіна. Він був у змозі використати його, щоб залякувати сусідів задля покірності, міг підкупити та шантажувати європейців. Тепер цей козир він швидко втрачає", – йдеться у статті.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Погані дороги, нелегальні водії, застарілий транспорт та дорожна мафія змушують українців щодня ризикувати своїми життями
0
0
12:03 20.08.2017
Ейфорія швидко минула. Почалися перші докори суспільства, численні розбиті Prius, якими так пишалися спочатку
0
0
19:09 19.08.2017
Країни, які намагалася завоювати Італія
0
0
13:57 19.08.2017
Історія про те, як за 3 місяці знайти нову високооплачувану роботу
0
0
13:22 17.08.2017
Причини війни між "янкі" і "діксі" та її вплив на сучасну Америку
0
0
19:40 16.08.2017