Загрозою визнання виборів є дефіцит бланків протоколів - експерт

поділитись
Невидача протоколу спостерігачеві - це адміністративне правопорушення як мінімум, а як максимум може йти мова про протидію офіційним спостерігачам у реалізації їх законних прав

Видача занадто малої кількості бланків протоколів дільничним виборчим комісіям є серйозною проблемою для визнання місцевих виборів прозорими і законними. Про це заявив голова Одеської обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко, повідомляє "Укрінформ".

"Ми спостерігаємо масову нестачу копій протоколів підрахунку голосів на виборчих дільницях. Причому керівники ДВК наперед заявляють, що спостерігачі їх не отримають через те, що міськвиборчком передав на дільниці замало бланків копій протоколів. Крім того, голови деяких виборчих комісій заявляють, що спостерігачі отримають копії не всіх протоколів, як передбачено законом, а тільки одну копію якогось протоколу. Але ж невидача протоколу спостерігачеві - це адміністративне правопорушення як мінімум, а як максимум може йти мова про протидію офіційним спостерігачам у реалізації їх законних прав", - переконаний експерт.

Читайте також: На Київщині через вибори завели чотири кримінальних справи

Він додав, що при будь-якій спробі невидачі спостерігачам КВУ копій протоколів, організація буде викликати правоохоронців.

"Ми будемо викликати наряди міліції і складати протоколи. Я вже не кажу, що для КВУ масова невидача протоколів буде найвірнішою ознакою підготовки фальсифікацій. Я розумію, що багатьом не подобається, що на кожній дільниці стоїть наш представник і контролює перебіг голосування. Але той, хто спробує не надати копії протоколів, зробить ведмежу послугу своїм господарям".

За словами Бойка, "якщо у спостерігачів КВУ будуть на руках копії протоколів, то результат виборів буде озвучено вже у вівторок".

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Шоу-бізнес
16.08.2018
Безпеку ваших рахунків ніхто не гарантує, погляньте як це відбувається
0
0
15:00 14.08.2018
Не втрачайте оптимізму, адже доведеться витерпіти багато труднощів
0
0
12:00 02.08.2018
Що ж буде, коли ці дві країни все ж таки зважаться наставити один на одного зброю
0
0
17:14 19.07.2018
Пристебніться, ми покажемо вам, чому молитися перед польотом та посадкою - добра традиція в Україні
0
0
07:34 18.07.2018