Сьогодні вартість найпопулярнішою нафти марки Brent знизалася до 54,62 доларів за барель. Ще вчора "чорне золото" продавали по 55 доларів.

У науково-технічному центрі "Психея" вважають, що восени вартість нафти опуститься до 30 доларів за барель. Це станеться після виходу на міжнародні нафтові ринки Ірану.

"Найбільше від цього постраждає Росія, бо в них вся економіка залежна від експорту нафти й газу. А вартість газу формується від ціни нафти. Як тільки нафта на світових ринках дешевшає, дохід російського бюджету суттєво скорочується", - говорить "Знай" Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру "Психея".

Читайте також "За рік російська держава розпадеться. Бракуватиме грошей її утримувати"

Росіяни робитимуть все, аби вартість нафти не падала так швидко, як зараз.

"Вони організовуватимуть збройні заворушки у районі видобутку, різноманітні провокації, аби тримати військову напругу там. Тоді сировина дешевшає повільніше", - каже фахівець.

У агенції "МПП-консалтинг" вважають, що запасу міцності російської економіки вистачить максимум на рік. Після того почнеться гіперінфляція, затримки зарплат бюджетникам і занепад цілих галузей.

"Грошей на ведення війни в Україні росіяни більше не матимуть. Також існує висока ймовірність, що й на Крим в них бракуватиме ресурсів. Тому півострів знову стане нашим", - прогнозує Павло Мельник, директор агенції "МПП-консалтинг".

Нагадаємо, минулого тижня російський бізнесмен Євген Чичваркін сказав, що як тільки вартість нафти опуститься нижче 40-45 доларів за барель, Росія не зможе вести війну в Україні.