Росія відмовилася від української солі

поділитись

0

444

Російські чиновники побоюються, що українці замість харчової продають їм технічну сіль і хочуть їх отруїти

Сьогодні митна служба Росії обмежила ввезення української солі підприємства "Артемсіль". Заборону ввезення пояснюють тим, що українське підприємство фасувало замість харчової солі технічну й це може призвести до отруєння споживачів.

"Наші державні підприємства змушені експортувати в Росію сіль, аби заробляти. Адже більше нікому вона не потрібна. Це не є якимось дефіцитним чи високотехнологічним товаром. Сіллю вже нікого не здивуєш, це ж не 19-те сторіччя", - говорить "Знай" Микола Верницький, директор консалтингової компанії "Проагро".

На думку фахівця, для ефективної торгівлі має бути змінена державна політика щодо держпідприємств.

"У нас дужає багато збиткових підприємств, що як і "Артемсіль", експлуатують старе радянське обладнання, виробляють більше продукції, ніж потрібно для України, а потім бідкаються, що їхньої продукції ніхто не купує. Така ж ситуація із виробництвом цукру. В нас повно цукрових заводів, які виробляють більше цукру, ніж споживає вся Україна. І його надлишок нікуди продавати окрім Росії, бо країни ЄС мають свої аналогічні товари, їм нецікавий імпорт з України", - каже експерт.

Читайте також Росія заборонила українську сіль

Він вважає, що подібні підприємства потрібно закривати.

"Переобладнувати дорого, сучасне обладнання навряд чи окупиться. А тримати заводи, аби просто були робочі місця – це безглуздо. Будь-яке виробництво має бути прибутковим", - вважає Микола Верицький.

Стосовно експорту в Росію експерт вважає, що, незважаючи на російські обмеження і заборони, вітчизняні товаровиробники не повинні припиняти туди поставок своїх товарів.

"Так, воюємо з росіянами, але гроші не пахнуть. Крім того, на державному рівні проти торгівлі із Росією за останні два роки не ввели жодних санкцій", - каже фахівець.

Нагадаємо, вперше російська влада заборонила ввезення української солі у кінці січня цього року. Після обмежила поставки лише дрібної солі.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Погані дороги, нелегальні водії, застарілий транспорт та дорожна мафія змушують українців щодня ризикувати своїми життями
0
0
12:03 20.08.2017
Ейфорія швидко минула. Почалися перші докори суспільства, численні розбиті Prius, якими так пишалися спочатку
0
0
19:09 19.08.2017
Країни, які намагалася завоювати Італія
0
0
13:57 19.08.2017
Історія про те, як за 3 місяці знайти нову високооплачувану роботу
0
0
13:22 17.08.2017
Причини війни між "янкі" і "діксі" та її вплив на сучасну Америку
0
0
19:40 16.08.2017