Україна пригрозила дефолтом іноземним кредиторам

поділитись
Оголошення дефолту вигідне Україні. Вона не повинна буде погашати старі кредити перед міжнародними кредиторами

[image=17877 align=left] Мінфін погодився перенести зустріч із іноземними кредиторами із 6 серпня на 11. Це було прохання міжнародних кредитних організацій. Про це повідомляють у прес-службі Мінфіну.

Однак українські урядовці у спеціальній заяві попередили міжнародних кредиторів, що у разі наступного перенесення зустрічі, вони вдадуться до альтернативних механізмів для забезпечення фінансування її програми співробітництва з МВФ. Також зазначили, що використовуватимуть альтернативні механізми у випадку недосягнення компромісних домовленостей із кредиторами.

"Справа в тому, що у вересні Україна має сплатити внески за старими кредитами. До цього лишається менше місяця. А ще потрібно провести зустріч про реструктуризацію боргу із міжнародними кредиторами, оформити всі документи, підготувати необхідну суму. Якщо кредитори ще трохи затягнуть часу, то вже пізно буде домовлятися про реструктуризацію. Потрібно буде або оголошувати дефолт, або десь брати 15,3 мільярди доларів", - розповідає "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Читайте також Україні вигідний дефолт

[image=17878 align=left] Відповідно до угоди між Україною і Міжнародним валютним фондом, до 2020 року Україна має отримати $40 млрд. кредитів на погашення старих боргів. $17,5 млрд. – це кредит МВФ у вигляді грошей, $15,3 млрд. – це сума, яку вдасться заощадити за рахунок реструктуризації боргу перед міжнародними кредиторами. Решту суми виділять за іншими програмами МВФ.

"Якщо не вдасться досягти знову домовленостей із кредиторами, то буде чим платити кредит у вересні. Ми будемо змушені оголосити дефолт. До речі, саме його у Мінфіні й мали на увазі під "альтернативними механізмами"", - говорить експерт.

Після оголошення дефолту країною її цінні папери знецінюються, обмежується доступ міжнародних кредитів, не йдуть інвестори.

"У нас така ситуація вже два роки нам нічого втрачати. Виходить так, що нам вигідний дефолт. Адже ми не будемо витрачати взагалі коштів на міжнародних кредиторів. Віддамо заплановане за колишні борги перед МВФ. І взагалі зараз, коли Україна воює з Росією, суспільство більш налаштоване не погашати старі позики, а витрачати гроші на армію", - каже Олександр Жолудь.

Читайте також Мінфін виплатив платіж за кредитом і уникнув дефолту

За його прогнозом, міжнародні кредитори все ж погодяться на реструктуризацію українського боргу.

"На відміну від України, кредиторам наш дефолт невигідний, бо вони не отримають ні копійки своїх грошей. Змушені будуть йти нам на поступки. Швидше за все, так і буде", - прогнозує експерт.

Нагадаємо, сьогодні мала відбутися зустріч між міністром фінансів Наталією Яресько і представниками міжнародних кредиторів. Вони повинні були обговорити питання про реструктуризацію кредитних зобов'язань України.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Суспільство
19.01.2018
Вибір редакції, Ексклюзив, Шоу-бізнес
18.01.2018
Пласка планета та її мешканці
0
0
19:29 19.01.2018
На їх концертах ніколи не буває пусто. Адже побачити вживу цих людей мріють тисячі фанатів
0
0
20:00 18.01.2018
Язичницькі ритуали, грецькі гетери і римська бюрократія
0
0
19:06 17.01.2018
Реліквія, якої соромиться Ватикан
1
0
19:02 13.01.2018