Сьогодні о 5 ранку помер студент Академії сільського господарства 18-річний Микола Мельничук. Він став четвертою жертвою теракту, який стався у Харкові 22 лютого під час урочистої ходи, присвяченої річниці Євромайдану. Хлопець так і не прийшов до тями після отриманих під час вибуху травм. Ще дев'ять постраждалих з різними пораненнями перебувають у лікарні.

Одногрупники Миколи пригадують, що він був патріотом, але дещо дивакуватим.

"Він любив свастики. Виставляв свої фотографії, де вони зигують, говорив про якісь радикальні речі, ходив на дивні збори. Багато хто його не розумів" - каже одногрупниця Миколи, Аліна.

На сторінці Миколи в соціальних мережах чимало фотографій радикального характеру. Мельничук був членом руху "ультрас" футбольного клубу "Металіст", викладав чимало фотографій з політичних акцій. 7 листопада хлопець з іншими "ультрасами" спробували напасти на колону комуністів, які йшли центром Харкова.

Хлопець зневажливо відносився до смерті. На своїй сторінці він написав: "Одного разу моє тіло просто перестане бути, потім покриється плямами і черв'яками, стане прахом, на якому виростуть жовті кульбабки".

"Микола мав якийсь дар передбачати майбутнє. Одного разу запропонував усій групі не піти на пару, сказав, що викладача не буде. Так воно і сталося. Ще якось казав, що відчуває удачу і знайшов гроші." - розказує Аліна.

Учора помер ще один постраждалий в наслідок теракту, 10-класник Данило Дідік. Він навчався у Харківській школі №11. В адміністрації школи коментувати подію відмовилися. Друзі Данила розповіли, що хлопець був дуже здібний – гарно малював, займався дзюдо, захоплювався футболом. На мітинг прийшов без батьків. "Він був ультрас. У той день мама його була на роботі. А Данька пішов на мітинг сам. Зараз кажуть, що мати йому заборонила ходити, але він не послухався. Він завжди був такий – душа компанії. Навіть, коли щось не можна було робити чи забороняли, він все одно робив, а коли на нього починали сваритися – жартував та посміхатися, тому сваритися на нього не можливо було. Він був патріотом, підтримував Євромайдан та Правий сектор. Коли взнав, що буде хода, не зміг усидіти вдома" – каже Вадислав Гончаренко, друг Данила.

Нагадаємо, що на місці теракту від отриманих травм загинуло дві людини: місцевий активіст та патріот 52-річний Ігор Толмачов, і підполковник міліції 37-річний Вадим Рибальченко. Ігор був одним із організаторів ходи, а Вадим був на роботі, його викликали для підтримання порядку.