Найвідомішому мему про Путіна виповнився рік

поділитись

30 березня 2014 року харківські фанати "Металіста" і "Шахтаря" на спільному марші заспівали пісню про Путіна та виклали відео в інет. Таким чином вболівальники висловили своє ставлення до російської інтервенції в Україну.

Відтоді приспівка стала справжнім хітом.

Більш того, вона перетворилась на інтернет-мем, що набув популярності серед противників політики В. Путіна як в Україні, так і за її межами.

"Якщо ви бажаете висловити свої погляди стосовно Путіна, все, що вам потрібно зробити, - це сказати, "ла-ла-ла-ла-ла-ла", і все буде абсолютно зрозуміло", - каже Олександр Мотиль, професор політології з Ратгерського університету у США.

Всенародний культурний мем

Приспівка про Путіна поширилась у всіх сферах людського життя: у політиці, в медіа, спорті, релігії та фольклорі.

Незабаром вона отримала статус народної пісні - "Пісня про Путіна". Так її називали чимало медіа, зокрема, Українська правда (15.07.14), Новини Казахстану (7.07.14), Інформаційне агентство "ОстроВ" (01.04.2014).

6 липня британська газета The Guardian назвала приспівку "всенародним культурним мемом" ("a nationwide cultural meme"). Він отримав величезний резонанс в міжнародній пресі і став широко використовуватися не тільки вітчизняними, а й численними закордонними виконавцями, особливо в акціях протесту.

В Росії

Правозахисник Романа Толмачов прокоментував долю пісні у РФ.

"Для тих, хто її виконує є серйозна небезпека опинитися в суді, програти його, позбутися майна і перетворитися зі звичайної людини в постійного боржника". Тому громадяни Росії часто співають пісню без згадки імені їхнього президента.

На відео події 6 липня 2014 р. Тоді поліція розігнала акцію на підтримку російських політв'язнів на Манежній площі у Москві. Учасники протесту скандують: "Геть владу чекіста!".

14 червня 2014 р. стався дипломатичний скандал за участю Андрія Дещиці, який отримав потужний резонанс у світовій пресі.

Нагадаємо, тоді, під час акції протесту під російським посольством мітингувальники закидали будівлю яйцями, зеленкою, перевернули і розбили машини дипломатичного представництва.

Андрій Дещиця, екс-виконувач обов'язків міністра закордонних справ України, разом з мітингуючими вигукнув: "Путін - х@ло!". Пізніше він пояснив, що таким чином хотів підтримати мирний ротест і не допустити насилля.

Відео з цим інцидентом на YouTube переглянули понад 2 мільйони 200 тисяч разів - станом на 4 січня 2015 р.

В червні-липні 2014 р. відбулося вибухоподібне поширення мему по всьому світу.

Цікаві факти

16 червня 2014 р. бельгійське видання EurActiv в своїй статті дало точне англомовне визначення слову "х@йло" - "dickhead" відносно Володимира Путіна. Точного відповідника цього слова в українській мові не існує. Цей вираз означає верхню частину чоловічого дітородного органу, дурну людину а також дитину повії.

Водночас британське видання "The Guardian" зазначило, що дане слово також можна перекласти як англ. fucker ( тупий і мерзенний чоловік).

3 липня 2014 р. українські астрономи назвали зірку KIC 9696936 "Putin-Huilo!"

17 червня 2014 р. текст статті "Путін-Х@йло" з'являвся і на російськомовному ресурсі Вікіпедії, але його оперативно видалили. Стаття пустує й досі. Це явищє здобуло назву "Путінська зачистка у Вікіпедії".

4 липня 2014 р. українську статтю визнали "найпопулярнішою в українській Вікіпедії".

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Пристебніться, ми покажемо вам, чому молитися перед польотом та посадкою - добра традиція в Україні
0
0
07:34 18.07.2018
Син священника і знавець релігії одночасно був провідником повстанців та ідеологом цілої армії
2
0
21:37 03.07.2018
"...історія в тому, що, що б я вам ні відповів, ви все одно не повірите" (С. Вакарчук)
2
0
12:18 27.06.2018
Липень символізує не тільки середину літа, але і розпал туристичного сезону
0
0
10:10 20.06.2018