Черкаському журналісту Юрію Стригуну погрожують на шпальтах газети "Рідна земля", яка належить колишньому "регіоналу" Олександру Короткову. У останньому номері тальнівської газети "моделюють" ситуацію, як Стригун може "раптово перечепиться через прутик і вдариться голівонькою об асфальт".

"За останні три роки я зробив кілька розслідувань з приводу діяльності Олександра Короткова. Колишній заступник Партії регіонів у обласній раді був призначений на один з найбільших хлібокомбінатів України у Черкаській області, довів його до банкрутства і сам приватизував. Тепер його газета перейшла до відкритих погроз", - розповів Стригун "Знай".

У статті в "Рідній землі" йдеться про незалежного журналіста, який своїми статтями про приватизацію Тальнівського хлібокомбінату відлякує інвесторів та вставляє палиці в колеса власникам.

"Пан Стригун має стільки "друзів" в районі, що абсолютно не матиме ніяких підстав, коли раптом перечепиться через черговий "прутик" в Тальному і вдариться своєю голівонькою об не покладений на тому місці асфальт, звинувачувати в тому Комбінат чи Депутата. Це абсолютно не погроза, боронь Боже! Просто, ми моделюємо ситуацію, коли "абсолютний поборник правди" , отримавши черговий струс мозку – у тому числі і від своїх "друзів" чи "Інвесторів" - звинуватить в тому знову Комбінат хлібопродуктів", - пише Злоба Денний у газеті, яка вийшла в друк 1 квітня цього року.

За словами самого Стригуна офіс газети розташований на території хлібокомбінату, а директор підприємства Олександр Коротков безпосередньо фінансує друк видання. Сам депутат Черкаської обласної ради відмовився коментувати "Знай" свою причетність до "Рідної землі". Через своїх помічників він переказав, що згоден у приймальний день зустрітися для розмови, спілкуватися ж по телефону відмовився.

"Такі відверті формулювання можна сприймати як явний тиск на журналіста та свободу слова. ЗМІ мають максимально поширити цю новину, бо після таких прямих погроз журналіст може припинити свою діяльність суто з міркувань власної безпеки", - сказав "Знай" юрист Інституту масової інформації Максим Ратушний.

Проте, сам Юрій каже, що планує продовжувати розкривати діяльність Короткова та махінації навколо хлібокомбінату.

"Заяву до міліції я вже подав, зараз віддам також у прокуратуру. Зброї в мене немає, тому більше ніяк захищати себе я не зможу. Але мова іде про мільйонні оборудки, тому зупинятися я не буду", - вважає Стригун.

Читайте у рубриці Новини регіонів: Міліція вийшла з моди, тепер мажори прикриваються прокурорами

Олександр Коротков народився у Донецьку, там же почав свою професійну діяльність. З 2001 року керував комбінатом "Хліб України" у Сумах, з 2005 року – аналогічним державним підприємством у Тальне Черкаської області. Із середині 2000-их Коротков став депутатом обласної ради від "Партії регіонів", зараз – від групи "Гідність". В квітні минулого року місцеві журналісти зняли депутата прямо у приміщенні обласної ради із телефоном за 150 тисяч гривень із рубінами та золотим корпусом.

Читайте по темі: Суспільному мовленню бути - Рада прийняла закон