Минулої п'ятниці в російській Держдумі розбили один з експонатів Пасхальної виставки - яйце райського птаха Сирина, який, за легендою, інколи спускається на землю і співає сумні пісні. Це сталося, коли робочі розбирали виставку. Стенди вирішили достроково видалити з парламенту. Причиною став скандал із нелегальним продажем православної атрибутики під час проведення виставки.

Погані знамення

Росіяни назвали цей випадок дурним знаком. Розбите яйце, за повірям у російських селах, вважається передвісником великого скандалу, а випадково розбита крашанка чи писанка - взагалі віщувала непорозуміння із членами родини і сусідами протягом наступного року. Забобонні люди побачили у розбитому в приміщенні Держдуми яйці знак, який віщує Росії непорозуміння як у середині країни, так і в спілкуванні з країнами-партнерами.

"Знай" помітили, що останнім часом все, що пов'язано із релігією в сусідній країні, як правило, завершується "недобрими" знаменнями.

Тиждень тому, під час Пасхального богослужіння, у Патріарха Кирила згас благодатний вогонь. Цікаво, що священник помітив це, але не став запалювати свічки вдруге. На службі був присутній президент Росії Володимир Путін і глава уряду РФ Дмитро Медведєв. Користувачі інтернету назвали це символом того, що Господь залишив Росію і загасив світло. У селах люди кажуть, що згаслі під час богослужіння свічки ніби натякають їхньому власнику, що його поведінка не подобається богу. Згаслі свічки у священника можуть означати, що вищі сили незадоволені або його вчинками, або поведінкою усієї громади і попереджають, що, як нічого не зміниться, бог від них відійде.

7 квітня рятувальникам довелося затопити атомний підводний човен "Орел", який загорівся під час ремонту на судноремонтному заводі "Зірочка" в Северодвінську, Архангельська область. Пожежу, яка вирувала в кормовому відсіку в декількох десятках метрів від реакторів човна, загасити своїми силами не вдалося. "Орел" був оповитий димом і парою від води. Згодом керівництво прийняло рішення затопити човен і таким чином припинити пожежу. Попередній збиток оцінили в кілька мільйонів доларів. А росіяни побачили в цьому погану прикмету, адже символом їхньої країни є "двоглавий орел". Крім того, через якийсь час після випадку із підводним човном Росію охопили лісові пожежі. які досі не можуть загасити. Збитки від них виявилися колосальними, чимало людей залишилися без даху над головою. Після пожеж у Сибіру почалися повені. В цьому побачили схожість із човном, що спершу згорів, а потім затонув.

17 березня над Москвою з'явилося незвичайне для тих широт явище - північне сяйво. Особливо добре його було видно на півдні столиці і в Підмосков'ї. У небі над Москвою мерехтіли зелені "полотна" світла. В Гідрометцентрі пояснили, що причиною появи сяйва могла стати сильна магнітна буря. Але забобонні люди мають на те свою думку. Північне сяйво у непідходящий час і непідходящому місці завжди вважали поганою прикметою. Приміром, в 70 році н.е. сяйво бачили в Греції. За якийсь час після цього було повстання юдеїв проти римлян, у якому загинуло чимало людей, а згодом було розгромлене саме місто Єрусалим. Також смерть Цезаря пов'язували із північним сяйвом, що напередодні з'явилося у середземних широтах.

А в ніч на 15 березня в самому центрі Москви спалахнув Новодівичий монастир, збудований в XVI сторіччі. Дзвіницю, яка вигоріла вщент, можна було спостерігати з усіх куточків столиці. За три дні до цього в Нижньому Новгороді палав кафедральний собор Олександра Невського. Там теж загорілася дзвіниця. Ще один храм перетворився на згарище в Іркутську. Священики кажуть, що згорілі церкви зазвичай є передвісниками чогось недоброго.

"Якщо церкви підпалюють, то цим показують зневагу до бога. Церква – це його дім. І він, звичайно, буде незадоволений, якщо хтось прийде грабувати чи руйнувати його дім. За таке він може покарати. Зазвичай, покарання заслуговують конкретно ті, хто це зробив. Але якщо розмірковувати, то в цих діяннях винне також і суспільство, яке цих людей породило і дозволило таке зробити. Тому часто покарана може бути уся громада, у якій це сталося. Також я не виключаю, що ситуація з багатьма згорілими церквами може бути промислом Бога. Стверджувати цього не можу, але й відкидати таку можливість теж не можна" - пояснив митрополит Олександр Драбинко з Української православної церкви Московського патріархату.