У малому залі Палацу "Україна" у Києві 11 травня відбувся восьмий концерт третього сезону "Jazz Kolo. Коломийки". На заході звучали найрізноманітніші інструменти: і гуцульські трембіти, і європейський Waterphone.

У справжній зоряній залі із етно-джазовою програмою на основі українських пісень і танців Ігор Закус зібрав найкращих музикантів: Іванку Червінську (вокал), Родіона Іванова (клавішні), Олександра Полікова (ударні), Сергій Сидоренко (духові, мультиінструменталіст). Сам організатор цього разу віртуозно грав на бас-гітарі.

"Била мене мати березовим прутом, за те щоб не стояла з молодим рекрутом", - залюбки підспівували глядачі відомі пісні у незвичній джазовій інтерпретації, музикантам аплодували стоячи та кілька разів намагались викликати на "Біс" наприкінці.

Читайте також: Попадюк зіграв із Віктором Павліком на Джаз колі (фото)

Причарував гостей концерту незвичайний інструмент - Waterphone (Водафон), який є схожим на невелику металеву клітку. Сергій Сидоренко грав на ньому смичком, вполовину меншим за скрипковий.

З нього видобуваються досить космічні та ніжні звуки, які віддалено нагадують звучання ще одного ноу-хау у музиці - ханга.

"Водафон винайшли відносно нещодавно, років із п'ять тому, десь у Європі. Із якого металу він точно не скажу, напевне це наразі - "секрет фірми". Звук він має і справді чарівний", - розповів "Знай" музикант.

Зустрічі Jazz Kolo відбуваються у гостинній атмосфері однодумців: музикантів та поціновувачів якісної української музики.

"Мені сподобалось, що стільці розставлено саме так - по колу. Відчуваєш себе невід'ємною частиною того, що відбувається на сцені", - поділився враженнями один із глядачів Олександр.

Нагадаємо, проект виник у 2007 році. Перший сезон тривав приблизно 2,5 роки спільно із видавництвом "Темпора". Тоді провели близько 20 концертів в Українському домі, концерти записували та знімали на відео. Зробили програму і випустили 15 DVD та 16 CD-дисків української музики. Наступна серія із близько десяти концертів відбулась у "Часописі" у клубному форматі.

"Наступний концерт відбудеться 8 червня. В ньому візьме участь три чудові джазові співачки і фантастична ритм-секція", - розповів "Знай" Ігор Закус. Подробиці учасників та програми поки не розкриваються.