Депутати ухвалили за основу законопроект про створення Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними корупційним шляхом.

За документ проголосували 237 депутатів, але за умови скасування норми про спеціальний фонд у розмірі 25% від конфіскованого майна, який за окремими репліками може піти на зарплату чи премії чиновникам агентства, повідомляє Радіо Свобода.

"Законопроект створювався на вимогу п'ятого звіту моніторингової місії Європейської комісії, де було чітко сказано, що Україна має створити незалежну агенцію по пошуку і управлінню активами. Хочу розвіяти побоювання депутатів про те, що орган буде підзвітний Мін'юсту, він підпорядкований Кабінету міністрів. Також цей орган не буде додатковим правоохоронним органом. Він допомагатиме слідчим", – пояснював міністр юстиції Павло Петренко.

Читайте також: Парламентський комітет погодив арешт судді за хабар

Також міністр пообіцяв, що до другого читання буде створена робоча група з доопрацювання документу.

Популярні новини зараз
Власникам газових плит доведеться заплатити 360 грн: до кого прийде перевірка Мобілізація омине ще дві категорії українців: у "Резерв+" готують важливі зміни Пенсіонерам виплатять щомісячну компенсацію: у кого збільшаться виплати Перевірки ТЦК насправді незаконні: що не мають права вимагати
Показати ще

Уся інформація про активи й грошові рахунки буде зберігатись у спеціально створеному реєстрі, веденням якого також займатиметься агентство. За проектом закону, арештоване майно може бути реалізоване без згоди власника, але за рішенням суду, а отримані кошти зберігатимуться на спеціальних депозитних рахунках агентства в державних банках. Разом з тим, за півроку до бюджету України повернуто активів на 7,8 тисячі гривень.