Наступного року усім арештованим майном управлятиме нове Агентство за чіткими та прозорими правилами. Створення відомства було умовою Євросоюзу для надання Україні безвізового режиму.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПісля дискусій депутати відхилили можливість продавати майно за рішенням адміністраторів, яких призначатимуть для управління активами через відкриті конкурси. В Агентстві залишили можливість лише управляти арештованим майном, а продавати лише те, що швидко псується.
"Ми не можемо дозволити, щоб в Агентства були магазини, автопарки, санаторії та інше! Саме тому ми пропонуємо наймати для збереження майна компанії на відкритих конкурсах й продавати що небудь лише на відкритих конкурсах", - заявив у Раді автор закону Єгор Соболєв.
Депутати також погодилися на створення Єдиного реєстру арештованого майна, яке буде доступно усім.
Контролювати нову структуру буде громадська рада і тимчасові комісії зовнішнього контролю. Агентство також щороку проходитиме аудит, результати якого будуть доступні громадськості.
Читайте також: Депутати проголосували за спеціальну конфіскацію корупційного майна
З початкового варіанту законопроекту прибрали можливість отримувати прибутки з арештованого майна, а також керувати активами. Також в фінальному положенні зникла норма, за якою Агентство могло залишати собі на розвиток 25% доходів від управління арештованим майном.
Цей закон став четвертим з шести необхідних для отримання безвізового режиму Україна-ЄС, за які депутати мають проголосувати сьогодні. Зранку під Верховною радою проходить мітинг, учасники якого вимагають від нардепів забезпечити прийняття необхідних законів.