Приморський райсуд Одеси засудив до 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна місцевого жителя, який з липня 2014 по березень 2015 воював на Донбасі у складі терористичних угруповань "Сомалі", "Оплот" і "Слов'янський батальйон".

Як повідомляє "Думская", чоловік, відомий серед бойовиків під позивним "Академік", свою провину визнав і погодився на скорочений порядок розгляду справи, без вивчення доказів. Це позбавило його права на оскарження вироку.

В "ДНР" одесит вирішив записатися, коли перебував на території невизнаного Придністров'я (там діють вербувальні пункти). Потім він прибув до Одеси, звідки відправився на Донбас. З 15 липня по 14 серпня 2014 він проходив підготовку у тренувальних загонах у Горіховому і Сніжному Донецької області.

У серпні-вересні брав участь у бойових діях біля Іловайська. У кінці вересня "Академік" потрапив в "Сомалі". Ватажок цієї банди Михайло Толстих (відомий як "Гіві") призначив його командиром батареї "Градів" з двох установок і 10-ти чоловік особового складу. Він обстрілював позиції української армії в населених пунктах Піски, Опитне, Тоненьке та Авдіївка.

Читайте також: У Сирії комфортніше воювати, ніж в Україні - російський бойовик (відео)

Нагадаємо, у травні 2015 року бойовик прилетів до Кишинева, але був затриманий молдавською поліцією. Під час обшуку у нього вилучили паспорт громадянина України та документи, що підтверджують його участь у бойових діях на боці "ДНР" - "посвідчення особи старшого лейтенанта", довідку "міністерства оборони ДНР", а також "звільнювальну записку".