В Одесі викладач академії зв'язку Микола Валан отримав патент на світлофор, який вміє розповідати анекдоти, повідомляє reporter.od.ua.

Винахідник хоче запропонувати міській владі встановити декілька таких світлофорів в центральній частині, для створення гарного настрою городянам та заохочення туристів.

Валан каже, що його світлофор розповідає анекдоти лише коли горить червоне світло дня пішоходів, на зелене світло – механізм зупиняється автоматично.

Читати також: Водій проігнорував світлофор і зіткнувся з трьома машинами (відео)

Модель світлофора є дуже простою та маловитратною у використанні. Для того, щоб встановити такий світлофор, потрібен лише гучномовець із захистом від потрапляння вологи.

Популярні новини зараз
Російські пропагандисти закликають розбомбити Київське водосховище: "Просто показати" Київстар, Vodafone та lifecell: мобільні оператори нададуть безкоштовний зв'язок Попит та ціни різко впали: українці не готові платити шалені гроші за полуницю, продавці у розпачі Ваших дітей зупинятимуть на вулиці та відправлятимуть до ТЦК: юрист назвав наслідки нового закону
Показати ще

Микола Валан переконаний, що його світлофори служитимуть ще й додатковим захистом для дітей, які часто перебігають дорогу на червоне світло. Таким чином їх вдасться затримувати на місці довше.

Викладача підтримали його колеги по роботі. Модель світлофору поповнила музей вузу. Найближчим часом планують зробити цей музей публічним, бо за роки сумлінної праці в ньому накопичилось чимало цікавих експонатів.

Проректор Одеської національної академії зв'язку ім. О. С. Попова Вадим Каптур наголосив, що звукові світлофори, які вміють розмовляти, є в багатьох країнах світу, однак світлофор, який розповідає анекдоти аналогій в світі не має.