Асоціація платників податків України провела опитування щодо одностороннього розірвання договорів на визнання електронних документів з боку контролюючих органів та інших фактів, пов'язаних з функціонуванням СЕА ПДВ

За результатами проведеного опитування 63% опитаних платників мали проблеми з одностороннім розірванням договорів на визнання електронних документів податковими органами.

Не системний характер одностороннього розірвання договорів відчули 55% респондентів.

Читайте також: Як обійти ліміти на зняття готівки з карток

Стосовно 9% платників вказаний важіль впливу застосовувався двічі за останні 6 місяців, а з 36% респондентів податкові органи в односторонньому порядку розривали договір більше 2 разів за останні 6 місяців.

Популярні новини зараз
Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання Київ та інші міста будуть розбиті: волонтерка спрогнозувала невтішне майбутнє для українців Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
Показати ще

Цікаво, що у 25% випадків платники визначили інші причини одностороннього розірвання договорів фіскальними органами, крім тих, що визначені Наказом ДПА України від 10 квітня 2008 року N 233 "Про подання електронної податкової звітності".

Так, договори розірвано по іншим причинам, які респонденти визначили як: втручання в роботу автоматизованих систем, технічні проблеми з боку ДФС, в тому числі і проблеми новостворених підприємств яким податкові органи відмовляли в підписанні електронного договору вперше.

50% респондентів заключили договір з ДФС протягом 5 робочих днів. Натомість 42% респондентів повторно уклали договір протягом від 5 до 20 робочих днів. Більше 20 робочих днів, що перевищують будь-які законодавчо встановлені терміни, знадобилось 8% респондентів.

Основні наслідки одностороннього розірвання договорів про визнання електронних документів з боку контролюючихорганівцепорушеннятермінівреєстраціїподатковихнакладних – 52%.

Платники податків, фактично позбавляються можливості виконувати свої прямі зобов'язання щодо декларування результатів своєї діяльності та права вести господарську діяльність, у зв'язку з неможливістю скласти та зареєструвати в ЄРПН податкові накладні.

В той же час несподіваним є відсутність бажання платників відновлювати порушені права та звертатися до суду для відшкодування з бюджету шкоди, збитків, які були понесені в наслідок одностороннього розірвання договорів на визнання електронних документів.

Читайте також: Відміна мораторію на продаж землі вигідна олігархам

На думку Асоціації, небажання платників відстоювати свої права у суді пов'язано з можливістю тиску на них з боку фіскальних органів.

Статтею 21 Податкового кодексу України визначено, що посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з Податковим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами, а шкода, завдана неправомірними діями посадових осіб контролюючих органів, підлягає відшкодуванню за рахунок коштів державного бюджету, передбачених таким контролюючим органам.

Таким чином, збитки підприємства, понесені в результаті неправомірного розірвання договорів про визнання електронних документів, повинні бути компенсовані за рахунок бюджету.