Давньоримський бетон виявився кращим від теперішнього

поділитись
Стародавній рецепт можна використовувати і в наші дні. Це буде не тільки економічно корисно, а й знизить шкоду для навколишнього середовища

Стародавній рецепт цементу, створений більше двох тисяч років тому, виявився кращим від сучасного.

До такого висновку прийшла міжнародна команда дослідників на чолі з вченим Пауло Монтейро з Berkeley Lab. Вони вивчили хімічні секрети давньоримського хвилеріза, який дві тисячі років простояв у водах Середземного моря. Аналіз показав, що він перевершує поширені марки сучасного бетону по міцності, а головне — по екологічності.

Вчені наголошують, що стародавній рецепт можна використовувати і в наші дні. Це буде не тільки економічно корисно, а й знизить шкоду для навколишнього середовища.

Римляни використовували у своєму рецепті набагато менше вапна і виробляли його за температурі 900 градусів Цельсія.

У середині XX-го століття бетонні конструкції були розраховані на 50 років служби. Сучасні будівлі розраховані вже на 100-120 років. Однак все це "іграшки" на тлі терміну служби римських портових споруд. Адже вони зберегли робочий стан через дві тисячі років агресивного хімічного і механічного впливу морських хвиль.

Читайте також: У Нідерландах створили бетон, що сам себе "лікує"

Римляни використовували для цього особливий цемент, що складався з вапна і вулканічного попелу. Суміш поміщали в дерев'яні форми та додавали морську воду, яка миттєво викликала високотемпературну хімічну реакцію гасіння вапна. У підсумку виходили надміцні цементні блоки.

Плюс в тому, що сировина для римського цементу є в достатній кількості в світі. Дослідники оцінили, що він може зайняти до 40% сучасного ринку будматеріалів.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Що ж буде, коли ці дві країни все ж таки зважаться наставити один на одного зброю
0
0
17:14 19.07.2018
Пристебніться, ми покажемо вам, чому молитися перед польотом та посадкою - добра традиція в Україні
0
0
07:34 18.07.2018
Син священника і знавець релігії одночасно був провідником повстанців та ідеологом цілої армії
2
0
21:37 03.07.2018
"...історія в тому, що, що б я вам ні відповів, ви все одно не повірите" (С. Вакарчук)
2
0
12:18 27.06.2018