Першу в світі операцію з пересадки голови призначили на грудень 2017 року.

Її проведе італійський нейрохірург Серджіо Канаверо, повідомляє Кореспондент.

Пацієнт – російський програміст Валерій Спиридонов. 31-річний чоловік страждає від важкого генетичного захворювання – синдрому Вердінга-Хофмана. Це важка форма м'язової атрофії, з якою люди довго не живути. Росіянин є одним з небагатьох, хто зміг дожити до такого віку.

За словами Спиридонова, незважаючи на ризиковану операцію, він перебуває в стані "приємного нетерпіння".

"Згідно з розрахунками Канаверо, якщо все піде за планом, двох років буде достатньо, щоб звірити всі наукові розрахунки і спланувати деталі операції. Це не гонки. Немає сумніву, що операція буде проведена, як тільки медики та експерти переконаються на 99 відсотків в успіху", – каже Спиридонов.

Популярні новини зараз

Українцям назвали обов'язкову умову для отримання 1000 грн за вакцинацію: з цим проблеми у багатьох

Григорій Решетник звів Злату Огнєвіч і відкинутого нею Діму Шевченка: "Як можна було?

Головне за ніч: загибель українця в Польщі, помста Кіркорова Пугачовiй, зірване весілля Огнєвіч і заміна пакетам із пластику

Олена Кравець з "Квартал 95" показала, що вчудила її донька Маша: до такого не додумалися навіть діти Олі Полякової

Показати ще

Операцію проведе італійський нейрохірург Серджіо Канаверо та китайський хірург Жень Сяопін з Харбінського університету медицини. "Жень Сяопін - єдина у світі людина, яка здатна очолити цей проект", - заявив Канаверо.

За розрахунками лікарів, вона повинна тривати близько 36 годин. Для цього буде потрібно охолодити голову Спиридонова і тіло донора, щоб їх клітини змогли вижити без кисню.

Читайте також: Японські селекціонери створюють "живі" рисові поля (фото)

До сьогоднішнього дня команда китайця провела близько тисячі операцій з пересадки голови на мишах, проте максимальний термін життя тварини після трансплантації становив один день.