Першу в світі операцію з пересадки голови призначили на грудень 2017 року.

Її проведе італійський нейрохірург Серджіо Канаверо, повідомляє Кореспондент.

Пацієнт – російський програміст Валерій Спиридонов. 31-річний чоловік страждає від важкого генетичного захворювання – синдрому Вердінга-Хофмана. Це важка форма м'язової атрофії, з якою люди довго не живути. Росіянин є одним з небагатьох, хто зміг дожити до такого віку.

За словами Спиридонова, незважаючи на ризиковану операцію, він перебуває в стані "приємного нетерпіння".

"Згідно з розрахунками Канаверо, якщо все піде за планом, двох років буде достатньо, щоб звірити всі наукові розрахунки і спланувати деталі операції. Це не гонки. Немає сумніву, що операція буде проведена, як тільки медики та експерти переконаються на 99 відсотків в успіху", – каже Спиридонов.

Популярні новини зараз

Дружина Юрія Ткача застала зірку "Квартал 95" в ліжку в іншою красунею: "Юра, це що?"

Трирічну принцесу розбив інсульт, молода мама благає про допомогу: "Донечка - моє серце"

На Львівщині зникла синьоока красуня в чорному пальто - десять днів жодної звісточки

Астаф'єва в бікіні зізналася, що любить брати до рота: "Тіффані й не снилися такі..."

Показати ще

Операцію проведе італійський нейрохірург Серджіо Канаверо та китайський хірург Жень Сяопін з Харбінського університету медицини. "Жень Сяопін - єдина у світі людина, яка здатна очолити цей проект", - заявив Канаверо.

За розрахунками лікарів, вона повинна тривати близько 36 годин. Для цього буде потрібно охолодити голову Спиридонова і тіло донора, щоб їх клітини змогли вижити без кисню.

Читайте також: Японські селекціонери створюють "живі" рисові поля (фото)

До сьогоднішнього дня команда китайця провела близько тисячі операцій з пересадки голови на мишах, проте максимальний термін життя тварини після трансплантації становив один день.