10 тисяч вітрогенераторів замінять атомну енергетику України

поділитись
Незвичайні вітряки, які винайшла українська компанія, підірвали інтернет

Керівник ТОВ "Укртермосервіс" Віталій Пилипенко із своїми партнерами винайшов незвичної форми вітряки, що виробляють електроенергію. Фото виставив на своїй сторінці в соціальних мережах. Винахід полтавців підірвав інтернет – вітряки можуть працювати при швидкості вітру 1м/с і вдвічі дешевші за іноземні.

"Це - вітрогенератори, які трансформують кінетичну енергію повітряних мас в електричну енергію. На заході таким нікого не здивуєш, а от у нас поки що з цим проблема" - пояснює Пилипенко.

Українські вчені вирішили збільшити ефективність звичайного вітрогенератора, який можна було б використовувати при мінімальному вітрі і усунути одну із незручностей пристрою - надзвичайну шумність.

[image=5749]

"Наша дослідницька група 5 років вивчала і тестувала різні варіанти і моделі. Зупинилися на такій ось формі – вона найефективніша. Її шумність 20 Дб – це рівень шумового фону уночі в селі. Важить конструкція зовсім небагато – до 650 кг. Це важливо, бо більшість вітряків встановлюють на дахах будинків", - каже Пилипенко.

Читайте також: 5 способів знайти гроші на бізнес

Основна умова роботи – аби був вітер.

"Вітер є на всій території України. Середня його швидкість – 4 м/с. Вітряк працює від 1 м/с, але ми рекомендуємо встановлювати його в тих місцях, де є вітер 4 м/с і більше. Для цього підійдуть південні області, центральні, Карпатський регіон" - стверджує Віталій.

Установка захищена від негоди – витримує температуру від – 60 до +40 градусів. У випадку сильного урагану має самостабілізацію та електричні гальма. У січні винахід запатентували. Права на винахід отримав торговий дім "Еколайн Енерджи Електронікс". У Полтаві планують налагодити серійний випуск вітряків – ними зацікавилися прості українці і приватні підприємці. Є замовлення з-за кордону.

"Зараз робимо два комплекти вітрогенераторів – потужністю 1,5 кВт та 3 кВт. Але ціна поки що зависока: 150 і 300 тис. грн відповідно. Здешевити не вдається, бо використовуємо дорогі неодимові магніти у генераторі і в підшипниках. Магніти виробляють у Китаї, закуповуємо їх там. Як тільки на них впаде ціна – знизиться і вартість конструкції", - каже Пилипенко.

Читайте також: Винайшли бетон, який відновлюється бактеріями

Виробники попереджують, що такі вітряки зараз вигідні на невеликих підприємствах, і в будівлях, де немає можливості підключитися до мережі чи вартість такого підключення буде зависокою.

"Підприємства сплачують за електроенергію за комерційним тарифом, тому наші генератори у підприємців окупляться за два роки. Для приватного використання вони поки що невигідні. Є сонячні батареї. Власники таких не лише користуються безкоштовною електрикою, але й продають надлишок державі. У виробників вітроенергії такої можливості поки що немає. У Верховній Раді розглядають питання, аби запровадитии таку можливість. Якщо закон буде прийнято, кількість бажаючих забезпечити себе екологічним джерелом енергії і заробити на цьому суттєво зросте", - пояснює чоловік.

[image=5750]

Один приватний будинок в середньому використовує до 25 кВт енергії на місяц. Вітрогенератора потужністю 1,5 кВт буде достатньо.

"В Україні є вітрогенератори. Але вони розроблялися давно і працюють тільки при сильному вітрі. Вони занадто шумні, що не дозволяло їх розміщувати поблизу житлових будинків. Так що ніша тут є. Закордонні аналоги коштують від 20 тисяч доларів. Ми ж пропонуємо кардинально нове рішення – установив такий вдома, і вже енергетично незалежний від тарифів та обленерго. Якщо введуть пільги і для вітрогенераторів – можна буде підзаробляти", - пояснює Пилипенко.

У консорціумі "Укріндустрія" підрахували, що площа Каховського водосховища – 215 тис. гектарів. Якщо його спустити – отримаємо 150 тис. гектарів сільськогосподарських земель. Якщо на 8 тисячах га розмістити 10 тисяч вітрогенераторів різної потужності, то можна отримати 21,4 ГВт електроенергії. Вся атомна енергетика України дає 13,85 ГВт електроенергії.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Що ж буде, коли ці дві країни все ж таки зважаться наставити один на одного зброю
0
0
17:14 19.07.2018
Пристебніться, ми покажемо вам, чому молитися перед польотом та посадкою - добра традиція в Україні
0
0
07:34 18.07.2018
Син священника і знавець релігії одночасно був провідником повстанців та ідеологом цілої армії
2
0
21:37 03.07.2018
"...історія в тому, що, що б я вам ні відповів, ви все одно не повірите" (С. Вакарчук)
2
0
12:18 27.06.2018