Олена Пруднікова вважає, що правоохоронні органи мають зайнятися ситуацією з вакцинами. Пише УНН.

Завезені в Україну вакцини від поліомієліту є небезпечними для дітей, адже була порушена температура їх зберігання. Про це у коментарі розповіла член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я. За її словами, у порушення інструкції, вакцини були розморожені, однак заступник голови МОЗу розпорядився заморозити їх знову.

"За нашими даними, в інструкції виробника було вказано не розморожувати ці вакцини. Однак, їх доставили до України вже розмороженими. Заступник міністра Ігор Перегінець підписав візу, щоб їх повторно заморозити. І як вони себе поведуть, після застосування — не відомо. Не можна відступати від інструкції виробника — це кримінал", — пояснила Пруднікова.

Читайте також: МОЗ проведе вакцинацію від поліомієліту у три раунди

Також, член громадської ради при МОЗі наголосила, що правоохоронні органи повинні надати належну оцінку діям Перегінця.

"Правоохоронні органи повинні провести розслідування щодо дій Перегінця. Якщо завтра ці вакцини підуть на регіони і дітям почнуть їх робити — є вірогідність різних побічних дій. Є вірогідність зараження на поліомієліт цих дітей. Ми не знаємо, як себе поведе ця вакцина", — наголосила вона.

Крім того, Пруднікова додала, що не вірить у слова Міністра охорони здоров'я Олександра Квіташвілі про безпечність цих розморожених і знов заморожених вакцин від поліомієліту і вважає, що міністр повинен оприлюднити документи на які він посилається, говорячи про безпеку їх використання.

"Я вважаю, що вони повинні були оприлюднити документи, на які вони посилаються, що можна заморожувати і розморожувати вакцини декілька разів. Якщо вони є, чому б їх не опублікувати у ЗМІ і не заспокоїти людей. Нехай всі побачать, що нічого страшного нема. Наскільки я знаю, ми не можемо відступати від інструкції виробника. Там є певний температурний ланцюжок. Різні вакцини — різні умови транспортування, зберігання й реалізації. Від інструкції не можна відступати. Ну, візьміть і оприлюдніть документи, якщо вони є. А у нас таке враження, що їх нема", — додала Пруднікова.