Депутат Київради Владислав Михайленко ініціював звернення до органів державної влади щодо створення нормативної бази муніципальної міліції.

"Якщо міліція не може дбати про нашу безпеку, ми і самі впораємося. Головне, аби Кабмін процес не гальмував", - прокоментував Михайленко.

Він пояснює, що муніципальна міліція у столиці патрулюватиме вулиці, розкриватиме дрібні крадіжки, стежитиме за стихійною торгівлею тощо.

Загалом у кожному районі столиці має бути 50 таких патрульних. Заробітна платня кожного з них становитиме від 5 до 10 тисяч гривень. Кошти на муніципальну міліцію, за словами Михайленка, можна брати у киян. У платіжки можна закласти по 5 гривень обов'язкового благодійного внеску саме на муніципальну міліцію. Пенсіонери та інші пільговики можуть не сплачувати такі обов'язкові внески.

Зі схожою ініціативою депутати зверталися до Верховної ради вже 9 разів, але безрезультатно.

Натомість у соціальних мережах набирають популярності відео, на яких звичайні кияни фіксують, як поводяться майбутні муніципальні міліціонери.

Киянин Олексій Бусаєв відзняв відео, на якому Добровільна народна дружина побили власника кавового МАФу біля станції метро "Арсенальна"

"Від інших підприємців вони вимагали по 1,5 тисячі гривень у кожного. І це нова муніципальна міліція? Соромно", - каже Бусаєв.

Кілька днів тому в інтернеті з'явилося відео відомого спортсмена Ігора Нестерова. Його зупинили на Майдані Незалежності у столиці та спробували відібрати автівку.

Ігор – титулований спортсмен з боксу та кікбоксингу, майстер спорту. У центрі столиці він зупинився на вимогу даїшників, які звинуватили його в неправильному паркуванні.

Спортсмен вислухав не зовсім приємні епітети на свою адресу. Йому просто пригрозили відібрати автомобіль.

Киян така поведінка людей у формі обурила.

"Це наша майбутня комунальна міліція? Це не комунальна міліція, а безпредєльщики", - кажуть люди.

арпмрпмо