Жителі Києва почали отримувати перші платіжки за комунальні послуги за листопад. Найбільше їх шокувала сума нарахована за опалення. Тариф за тепло не просто виріс, він підскочив у три рази, в порівнянні з жовтнем, коли топили лише півмісяця.

Він становить близько 16 гривень за квадратний метр в будинку без лічильника. За попередній місяць його розраховували враховуючи середні показники споживання.

"Знай" поспілкувався з киянами і з'ясував, що суми за опалення в нових платіжках становлять від 500 до близько 2 тисяч гривень. Це може виявитися не підйомним для більшості киян. Така сума становить третину, а іноді навіть й половину від доходів жителів міста.

За тепло в однокімнатній квартирі минулого місяця платили приблизно 150 гривень. А в наступному розраховували на збільшенні суми максимум у два рази.

У жовтні влада Києва домовлялися з постачальниками, що нарахування за тепло в оселях буде проходити на підставі середнього показника лічильника, як якби він був. Також враховувалася тепла погода і неповний розрахунковий місяць.

Популярні новини зараз
Мізерні пенсії стануть ще меншими: у кого ПФУ може забрати частину виплат Пенсіонерів забезпечать тимчасовою підтримкою: додаткові виплати до кінця 2024 року Ось таким був дідусь "Запорожця": рідкісні кадри унікального прототипу із кузовом незвичайної форми Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити
Показати ще

Читайте також: Киянам з 1 січня відключать газ за відсутність лічильника

Єдиним порятунком може стати встановлення лічильника в будинку. У соцмережах кияни діляться, що тариф на опалення буде становити від 9 до 13 гривень. Але за тепло також доведеться заплатити чималу суму - за трикімнатну квартиру від 400 до 500 гривень.

Нагадаємо, всього в Києві оснастили лічильниками 9 тисяч будинків – 4 тисячі в цьому році і 5 тисяч в минулому. У столиці всього налічується 12,5 тисяч будинків.