У Белграді урочисто відкрили пам'ятник революціонеру Гаврилові Принципу, що в 1914 році застрелив у Сараєво австрійського принца Франца Фердинанда.

За даними інформаційних агентств, на церемонії відкриття двометрової статуї в центрі міста були присутні кількасот людей. Захід відвідав президент країни Томислав Николич. У своїй промові він назвав Гаврила Принципа героєм і символом ідеї свободи.

Читайте також: Сербія не введе санкції проти Росії

Убивство ерцгерцога Франца Фердинанда 28 червня 1914 року вважається формальним приводом для початку Першої світової війни. Сам Принцип два роки по тому помер у лікарні від туберкульозу.

У Сербії багато хто вважає боснійського серба Принципа борцем за звільнення країни з-під австро-угорського гніту, проте в сусідніх балканських країнах до революціонера ставляться неоднозначно.

Популярні новини зараз
Отримали спадщину – готуйтеся до штрафів: податківці обрали нові цілі для перевірок Не підлягають обміну: які долари та євро не приймуть у банку Не тільки гречка: через подорожчання українці розкупили ще одну крупу Діти перевантажені та виснажені: експерт б'є на сполох
Показати ще