За півтора місяці до очікуваного продажу "Кузні на Рибальському", котра за документами належить президенту України Петру Порошенку та нардепу Ігорю Кононенку, із заводу терміново "вивели" всю нерухомість. Чому так поспішали власники і де тепер більша частина майна?


Кузня на Рибальському: темна історія з неочікуваним фіналом

Кузня на Рибальському
Кузня на Рибальському


Як виявилося, близько 60 000 м2 нерухомості заводу вивели в активи компанії "Буд-Реновація", хоча майбутній продаж речник президента Святослав Цеголко анонсував значно пізніше. "Кузня на Рибальському" спеціалізується на суднобудуванні.

Кузня на Рибальському
Кузня на Рибальському

Популярні новини зараз

Зірку "Гри престолів" Емілію Кларк примушували роздягнутися: "Я сказала: Іди на ***"

В Україні різко зміняться ціни на "зимову" комуналку: що приготували "слуги народу" простим громадянам

Спливли нечувані деталі загибелі заробітчан у Польщі: перекрите повітря та приміщення з азотом

На Україну суне аномальна зима: синоптики стривожили прогнозом на грудень

Показати ще


За даними Bihus.Info, за два місяці до торгів, приміщення на Електриків, 26 в офіційних витягах з реєстрів вже значилося в іншій фірмі, але найцікавіше, що вона також належить тим самим людям: Порошенку та Кононенку, бенефіціарів також легко можна перевірити у списках.

Передавали переважно цехи, склади та верф, тобто усе найцінніше. При чому на "безоплатній основі" – дивно, як підприємство може жертовно відмовитися від дорогого обладнання та майданчиків для виробництва, не отримавши за це ні копійки.


В принципі внески до статутного капіталу новоствореної компанії – це стандартна практика, якою користуються бізнесмени і політики.

Кузня на Рибальському
Кузня на Рибальському


Так вважає керівник департаменту корпоративного права Святослав Кібець. Він пояснив, що минулого року основні активи оцінювалися у понад 275 мільйонів гривень, інвестиційна нерухомість - у більше ніж 28 мільйонів, водночас статутний капітал фірми "Буд-Реновація" становить 6 мільйонів гривень.

Кузня на Рибальському
Кузня на Рибальському


Юрист переконує: власники хотіли за допомогою такої схеми уникнути двох речей – можливих претендентів на право власності і грошових зобов'язань. І не дивно, адже за попередні роки завод добряче загруз у боргах.


Які ж борги у заводу, якщо його так швидко намагалися перевести по документам? За 2017 рік "Кузня" назбирала понад 178 мільйонів гривень кредиторського боргу за товари, роботи і послуги, більше 78 мільйонів гривень - за розрахунками з бюджетом і більше 1.1 мільярда гривень - за одержаними авансами.


Цікаво, що основний вид діяльності "Буд-Реновації" – "організація будівництва будівель". Нині поруч з підприємством зводиться скандальний житловий комплекс "Rybalsky", який ЗМІ пов’язують з нардепом Нестором Шуфричем.


Дивіться: НАБУ почало розслідування закупівлі бронемашин у заводу Порошенка та нардепа Кононенка


Нагадаємо, "Інтерпол" оголосив у розшук харківського депутата.
Як повідомляв Знай.ua, Рибчинський оригінально "привітав" Порошенка з днем народження.
Також Знай.ua писав, на 73-й сесії Генеральної Ассмблеи ООН Петро Порошенко переплутав двері та випадково зайшов до переговорної кімнати російських делегатів.