Міністерство фінансів України оприлюднило доповідь щодо старту газопроводу "Північний потік-2" з Росії в Західну Європу. Згідно підрахункам чиновників, наша держава може втратити близько 3% ВВП через скандальне будівництво.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За даними відомства, по завершенню робіт Німеччина стане своєрідним великим вузлом по поставкам газу для Західної і Центральної Європи.
Серед ризиків для української економіки після запуску "Північного потоку-2" залишається активізація військового конфлікту на Донбасі, обвал гривні і збільшення імпорту європейських товарів.
Бюджет України також втратить чималу частку після запровадження нового податку на капітал – фактична заміна податку на прибуток. Під оподатковувану базу будуть потрапляти всі операції підприємств, крім внутрішніх інвестицій. Очікується, що в перші кілька років це призведе до скорочення податкових надходжень до бюджету.
Північний потік-2: схема будівництва та основні загрози газопроводу для України
Німеччина погодила будівництво "Північного потоку-2", пізніше Фінляндія також дозволила "Газпрому" будувати суперечливий газопровід в обхід України. Укомпанії Nord Stream 2 AG — оператора "Північного потоку-2" — стверджують, що процедури отримання дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу — Росії, Швеції та Данії — йдуть за графіком.
Проект "Північний потік" являє собою дві нитки газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море (точка входу — місто Виборг) до Німеччини. Вихід у Балтійське море пролягатиме через район Усть-Луги Ленінградської області – тобто, по дну акваторії із закінченням у районі Грайфсвальда.
Сумарна проектна потужність "Північного потоку" і "Північного потоку-2" становить 110 млрд куб м газу на рік.
Прибуток України від транзиту російського газу до країн ЄС за 2017 рік становив близько 3 мільярдів доларів, а минулого року Україна транспортувала 93,5 млрд куб м газу для європейських споживачів, що є рекордним показником за останні сім років.
Якщо контракт на транзит не буде продовжений на вигідних для України умовах, і Росія збудує "Північний потік-2", тоді Україна втрачатиме величезні суми коштів — до 3,5 млрд дол щороку.
Дивіться: Загроза санкцій США через "Північний потік-2": реакція ФРН
Нагадаємо, Столтенберг оцінив шанси України на вступ до НАТО.
Як повідомляв Знай.ua, документ про встановлення безвізового режиму підписали Україна та Уругвай.
Також Знай.ua писав, російська делегація в ООН поскаржилася на погрози з боку України під час 39-ї сесії Ради з прав людини ООН в Нью-Йорку.