Біографія
Юрій Віталійович Луценко народився 14 грудня 1964 року в місті Рівне.
Він проходив службу в армії в складі полку зв'язку.
Першою роботою Луценка стала посада ремонтного майстра на підприємстві Газотрон в Рівному. Пізніше він став керівником технічного бюро, а потім і головним конструктором заводу.
На малій батьківщині Юрія Луценка в рівненській області встановлено пам'ятник борцям за свободу і незалежність. Монумент споруджено за ініціативою Луценка і за підтримки місцевої влади. Висота готової скульптури складе дев'ять метрів. Пам'ятник в завершеному вигляді буде являти собою скульптуру у вигляді вершника на коні. Прототипом монумента послужив Тарас Бульба. Вартість споруди оцінена в п'ять з половиною мільйонів гривень.
Сім'я
Батько - Віталій Іванович, був кандидатом економічних наук, автором близько ста наукових робіт з політекономії. Досконало знав польську та англійську мови. Був секретарем компартії в Рівному, також народним депутатом.
Мати - Віра Михайлівна, працювала ветеринаром.
Брат - Сергій Віталійович, політик, народний депутат.
Дружина Юрія Луценка - Ірина Степанівна, політик, депутат Верховної Ради сьомого і восьмого скликання від Блоку Порошенка. Ірина Луценко з 2001 року виступає в захист прав жінок та національних меншин України. Подружжя познайомилося ще за часів навчання у Львівському політехнічному інституті.
У пари двоє синів - Віталій і Олександр. Олександр пережив рак щитовидної залози, за медичними показниками є інвалідом другої групи. Незважаючи на стан здоров'я, півроку відслужив в зоні АТО, брав участь в боях за аеропорт у Донецьку.
Освіта
Юрій Луценко навчався в рівненській гімназії №7 та закінчив її з відзнакою. Вищу освіту здобув у Львові. Закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-електротехнік. Перервав навчання на час служби в армії, потім знову почав відвідувати лекції. Диплом отримав у 1989 році.
Кар'єра і бізнес
Юрій Луценко цікавився політикою і був завжди в курсі подій, що відбуваються в країні, ще під час своєї першої роботи на заводі в місті Рівне. Оскільки батько Юрія Луценка був свого часу видатним політиком, сам Юрій Віталійович також брав активну участь в політичному житті України. З 1991 року Луценко став членом соцпартії.
Починаючи з 1994 року, Юрій Луценко стає головою облради народних депутатів в місті Рівне. А через два роки очолює економічний комітет рівненської адміністрації.
В цей же час Луценко призначають секретарем політичної ради СПУ. Через рік молодого 33-річного політика запросили на роботу в Кабінет міністрів як заступника міністра науки. Коли пост прем'єра дістався Валерію Пустовойтенку, Юрій Луценко став його помічником. Валерій Пустовойтенко позитивно відгукувався про його роботу, згадуючи, що Луценко був гідним політиком в усіх відношеннях.
На початку двохтисячних Юрій Луценко розгортає активну протидію політичному режиму Леоніда Кучми і робить це під егідою Соціалістичної партії України. Лідером партії на той момент був Олександр Мороз.
З 2002 року Юрія Луценка обрали депутатом, він вступив до фракції Соціалістичної партії і був призначений секретарем політичної ради.
Після Помаранчевої революції Луценко став главою МВС, хоча багато ЗМІ підкреслювали відсутність відповідної освіти для цієї посади. Одним з перших виданих Юрієм Віталійовичем нормативних актів стала кадрова чистка, яка мала на меті впорядкувати ситуацію в країні і залучити до роботи нові кадри. Луценко пропрацював главою Міністерства внутрішніх справ чотири роки, проводив кампанії проти корупції, займався реформуванням ДАІ. Пішовши у відставку в 2006 році, Юрій Луценко створив опозиційний рух Народна самооборона. Пізніше відбулося злиття цього руху з партією Наша Україна.
У 2010 році Юрій Луценко був звинувачений у перевищенні повноважень. Він протестував проти арешту, оголосивши голодування. В ході розвитку подій Євромайдану часто виступав перед протестувальниками, закликаючи розширити Євромайдан на схід. Юрій Луценко був реабілітований в 2014 році та призначений радником чинного президента Порошенка. Також Юрій Віталійович очолив політичний Блок Петра Порошенка.
У травні 2016 року Луценко став генеральним прокурором України. Напередодні призначення депутати Верховної Ради затвердили законопроект, що дозволяє займати даний пост людям, які не є юристами за профільною освітою.
У якості доходів за 2017 рік Луценко вказав у декларації грошові кошти розміром один мільйон триста тисяч гривень. Вартість отриманих подарунків була оцінена в двісті дев'яносто тисяч. Крім того, на рахунках в різних банках на ім'я Юрія Луценка розміщені кошти 11 тисяч доларів США і 2900 євро. На особистому зберіганні вказано ще десять тисяч гривень.
На ім'я Юрія Луценка не зареєстроване право власності житла. Він мешкає в селищі Стоянка Київської області у Степана Нарембіка, батька дружини. Дружина генерального прокурора Ірина Луценко є власницею квартири в Києві, а також приватного будинку і земельного наділу в Рівному.
За документами Юрій Луценко не є власником транспортних засобів, користується службовим автомобілем Тойота. На ім'я дружини зареєстрований автомобіль Мерседес 2014 року і Тойота 2010 року випуску. Останній автомобіль був викрадений і наразі перебуває в розшуку.
Компромат і чутки
Як ми вже писали вище, Юрія Луценка встигли посадити за перевищення посадових повноважень і заволодіння чужим майном. Варто врахувати, що це було при Януковичі, а після того, як екс-президент покинув країну, нинішнього Генпрокурора виправдали. Але бажання займатися політикою на деякий час у нього зникло.
Але так було до Євромайдану. Після революції в політиці України все дуже сильно змінилося, а сам Луценко отримав хороший поштовх в кар'єрі від Петра Порошенка.
Генеральний прокурор України Юрій Віталійович Луценко заявив про те, що має намір застосувати відповідні закони, щоб зняти недоторканність з депутатів, та має у своєму розпорядженні усі необхідні дані. Ця заява була зроблена на брифінгу в прокуратурі міста Дніпро.
Луценко не оприлюднив імена тих народних обранців, які позбудуться депутатської недоторканності, однак підкреслив, що документи у справах цих людей, надані антикорупційною прокуратурою, майже готові.
Остаточно рішення про зняття депутатського імунітету буде прийнято після висновків юридичного департаменту Генпрокуратури.
Не так давно недоторканності позбавили народного депутата Надію Савченко, яка звинувачується в організації терактів.
22 травня 2018 року Юрій Луценко побував в США. У ЗМІ активно обговорюється питання про те, що офіційна зустріч президентів Петра Порошенка і Дональда Трампа була оплачена українською стороною. Глави держав нібито зустрілися за допомогою високооплачуваного адвоката, який за організацію зустрічі вимагав гонорар 400 тисяч доларів. Юрій Луценко наголосив, що розвиток подій, представлений інформаційним агентством ВВС, недостовірний і не має під собою підстав. Генпрокурор України повідомив про те, що ВВС керується не правдивістю, а резонансністю інформації.
Фотографії
Відео
Посилання
https://www.facebook.com/LlutsenkoYuri
https://twitter.com/lutsenko_yuriy
Офіційний сайт генпрокуратури www.gp.gov.ua