Солом'янський районний суд Києва зобов'язав Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) відкрити кримінальне провадження щодо колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і міністра юстиції Павла Петренка.

17 жовтня 2018 року суд прийняв рішення, що детективи НАБУ повинні розслідувати розтрату державних коштів у великих обсягах і відмивання доходів Яценюком та Петренко. Про це повідомляють "Українські новини".

Зазначається, що заявник звернувся зі скаргою до суду, оскільки раніше НАБУ відмовився розпочати відповідне кримінальне провадження за його зверненням.
Суд задовольнив позов і зобов'язав детективів НАБУ почати розслідування стосовно Яценюка, Петренка, а також одного із заступників міністра юстиції та керівника секретаріату держсекретаря Мін'юсту.

Яценюк і Петренко

Суд зобов'язав НАБУ відкрити провадження за статтями: 364 (зловживання владою або службовим становищем), 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), 366 (службове підроблення) та 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів) Кримінального кодексу. Обставини можливих злочинів не зазначаються.

Нагадаємо, у квітні група народних депутатів фракції "Народний фронт" відвідала Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) з вимогою розслідувати факти політичної корупції та "брудної кампанії" проти екс-прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, які озвучив нардеп-утікач Олександр Онищенко в інтерв'ю виданню The Independent.

Нагадаємо, Арсеній Яценюк неодноразово потрапляв у різні скандали. Ми зібрали найцікавіші факти з його біографії.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українці бурхливо відреагували на цинічні плани Яценюка.

Також "Знай.ua" писав, директор НАБУ Артем Ситник у своєму звіті присвоїв частину здобутків інших силових відомств.