Біографія
Дата народження: 22.05.74.
Рідне місто: Чернівці, Україна.
Уже в дорослому віці Арсеній став греко-католиком, що для нього є предметом гордості. Однак, навіть в політиці багато хто вважає його євреєм. І хоча жодного разу ця інформація не підтверджувалася, Яценюка включили в список 50-ти відомих українських євреїв за 2009 рік.
Сім'я
• Батько - Петро Іванович - заступник декана факультету історії в національного університету Чернівців;
• Мати - Марія Григорівна - викладала французьку в місцевій школі;
• Сестра - Аліна, зараз живе в Каліфорнії, вийшла заміж втретє і має двох дітей.
• Дружина - Терезія Вікторівна Гур, народилася в 1970 році, має свій бізнес;
• Діти - Христина, 1999 року народження, і Софія - 2006-го.
Освіта
У дитинстві навчався в спеціалізованій школі, в якій був особливий ухил на англійську мову (школа №9). Після її закінчення, до речі отримав срібну медаль, надходить до Чернівецького національного університету. Тут він вивчає юриспруденцію на факультеті правознавства. Університет закінчив в 1996 р. Викладачі кажуть, що Арсеній Петрович був дуже старанним і акуратним.
На одному дипломі Арсеній не зупиняється і за наступним надходить в КНТЕУ. Тут він навчався обліку і аудиту, випустився в 2001.
Кар'єра і бізнес
У бізнес входить в 1992 р, коли ще був студентом. Він і Валентин Гнатишин (син губернатора Чернівецької області) організовують свою юрфірму. Вона і принесла молодому Арсенію Яценюку корисні знайомства.
У політику увійшов як глава Мінекономіки Криму в 2001 р. і через пару років він вже переїжджає до Києва, де стає першим заступником голови Нацбанку (С. Тігіпка), який також був соратником Януковича.
Однак в 2005 році подає у відставку, так як йому запропонували нове місце, він стає віце-губернатором Одеської області. Тут він в одній команді з Василем Цушком протягом півроку. Після цього стає міністром економіки України. Через рік разом з іншим українським урядом відправляється у відставку. Але тривало його життя без політики недовго. Восени 2006-го стає заступником голови Секретаріату при Вікторі Ющенко.
Під час політичної кризи всіх, хто представляв президента Ющенка, всіх міністрів зняли з їх посад у ВР, проте Яценюку вдалося втриматися, що дає йому посаду міністра закордонних справ, хоча він і не мав потрібного досвіду в дипломатії і вже тим більше освіти. Будучи главою МЗС, Арсеній Петрович також стає і членом Ради НБО.
І тут нова хвиля урядової нестабільності, так що свій пост він займав всього 11 місяців, а потім його відправили у відставку. Після чергової відставки Яценюк вирішує створити свій політичний блок, який назвав «Фронтом змін», який приніс популярність Арсенію Петровичу. Навіть говорили, що він може стати президентом. Але під час виборчої кампанії в Президенти 2009 року, Яценюк отримує тільки четверту позицію.
Не здобувши перемоги, Яценюк продовжує свою політичну діяльність вже при Вікторі Януковичі. Останній, в 2010 році, висував Арсенія Яценюка на посаду прем'єр-міністра, але Яценюк відмовився, тому що не хотів бути в коаліції з комуністами.
Залишаючись в опозиції, в 2012 році політик об'єднує сили з Юлією Тимошенко. З нею вони створюють загальний список для участі у виборах президента (Яценюк закликав до дострокових виборів), а також створили раду «Об'єднана опозиція».
Після Євромайдана
Далі Яценюк, Тягнибок і Віталій Кличко очолюють в 2013 році протестуючих на Майдані. Через місяць Янукович знову пропонує Яценюку посаду прем'єра, і той знову відмовляється. Однак після йому доводиться погодитися, коли таку саму пропозицію висунули на «Евромайдані». Він відтягує і протягом 24 годин займає свою нову посаду.
І знову криза, на цей раз Кримська, плюс збройний конфлікт на сході. Одним з найкращих досягнень стало те, що вдалося підписати угоду про асоціацію ЄС та України. Так як, на думку багатьох депутатів, Яценюк незаконно прийшов до влади, то вони звертаються до Вищого адміністративного суду. Відкривають виробництво за цим позовом.
Довго Арсеній Петрович чекати не змусив, як і з прем'єрством, і знову подає у відставку. Але його відставку не приймають, тому що напередодні ВР переглянули деякі законопроекти, які мали на увазі невелике пом'якшення умов, особливо в сфері газу, а це було в інтересах деяких олігархів, наприклад, Коломойського. Після дострокових виборів Яценюк стає главою уряду.
Під час прем'єрства Яценюка в складі Кабміну з 20 міністрів найбагатшими людьми України було 8 чоловік, які жодним чином не відносилис до подібного роду роботи. Також з'явилося і 4 іноземця, наприклад Наталя Яресько, Олександр Квіташвілі і Айварас Абромачіюс. Після становлення Порошенка президентом вони отримали громадянство України.
Вважається, що Яценюк майже нічого зі своєї програми уряду не зробив, хоча потрібно враховувати і післяреволюційний положення країни, і військові умови. До політики Яценюк відноситься як до бізнес-проекту, показує свої категоричні і жорсткі позиції, з метою вибороти хорошу економіку України під час танучих ресурсів на тлі ситуації на сході і конфлікту з Росією.
Так як всі старання були марні і результату не принесли, суспільство зажадало відставки Яценюка. Більш того, його реформаторські ініціативи робили народу тільки гірше, що породило ще більші злидні в країні, ніж було до цього. У чергову відставку Яценюк подав у квітні 2016 році.
А що зараз?
Природно, що після всього того, що відбувається під час прем'єрства Яценюка в країні не особливо люблять. Довгий час питали де Арсеній Петрович зараз, адже він перестав показуватися в ЗМІ, а новини про нього все рідшали і танули. Деякі навіть думали, що він помер. Нібито навіть тіло знайшли в заміському будиночку під Києвом. Звичайно ж, все це було лише чутками і вигадкою через відсутність інформації. Хтось думав, що він втік за кордон і що йому навіть вдалося стати громадянином Канади. Арсеній Яценюк заперечує ці дані.
У 2017 році в багатьох ЗМІ України з'явилася інформація про те, що Арсенієм Петровичем можуть замінити Гонтареву Валерію, глава НБУ. Від коментарів експрем’єр відмовився.
Компромат і чутки
Через свою зовнішність, манери поведінки і рід діяльності Яценюк став поприщем для багатьох мемів в Інтернеті. Олексій Дурнєв (ведучий) навіть вручив йому морквину на одному з мітингів. Як сказав Дурнев, це символ президентської влади для Арсенія Петровича.
Яценюк VS Саакашвілі
Колишній президент Грузії також посів особливе місце в житті Яценюка. Спочатку у Саакашвілі був скандал з Аваковим, глава МВС, потім з Яценюком. Він сказав що дії Яценюка дуже провокаційні і звернувся з вимогою до прес-службі Андміністраціі президента оприлюднити всі відео конфлікту.
Саакашвілі і раніше виступав проти Яценюка з командою, звинувачуючи в корупції. Так Яценюк не стримався, назвав грузинського реформатора «гастролером» і дав йому пораду «повернутися назад, до Грузії». Треба сказати, що тоді, 6 грудня 2015 го, Саакашвілі поставив Яценюка в центрі схеми корупції в країні. Від нього йдуть гілочки учасників цих схем, наприклад Давид Жванія, М.Мартиненко, Ю. Недашковський та А. Сорокін.
Також Саакашвілі сказав, що Ринат Ахметов брав участь в корупції на «Укрзалізниці». Недоотриманий дохід, за його словами, склав 2,2 мільярда доларів. А Мартиненка пов'язав з «втраченими» 700 мільйонами доларів Одеського припортового заводу. «Укранфта» Коломойського тут отримала третє місце - 500 мільйонів боргу і 1 мільярд несплачених податків.
Нерухомість
Крім цього в 2016-му році з'явилася інформація, що Арсеній Яценюк став власником 24-х вілл в Маямі, кожна з яких оцінюється приблизно в 2 мільйони доларів.
Нібито воїн
8 вересня 2015 глава слідчого комітету Російської Федерації А. Бастрикін заявив, що прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк воював в першій Чеченській війні в 1994-1995 роках.
На наступний день цю інформацію підхопив і Пєсков, Який сказав, що все це має "реальні підстави". 27 березня 2017 Посольство України в Росії отримало копію повідомлення Есентукського міського суду Ставропольського краю (Росія) з клопотанням про арешт Арсенія Яценюка.
Ось тільки Інтерпол пізніше відхилив цей позов через відсутність доказів, або здорового глузду.
12.04.2016 - стала відома інформація про підозру ГПУ Яценюка в отриманні хабара на 3 мільйони доларів. Справу порушили через три дні.
18.02.2016 - Foreign Policy (видання Америки) написали, що насправді владу в Україні тримають олігархи, а корупція процвітає, це і доводить провал голосування ВР за відставку Яценюка 16 числа. Говорячи, що тільки за допомогою корупції Яценюк залишився на своїй прем'єрській посаді.
18.03.2015 - Н. Гордієнко (глава Державної фінансової інспекції) звинувачує уряд Арсенія Петровича в розкраданні коштів бюджету на суму 7,5 млрд грн. Він також як і багато говорить, що Яценюк - голова всіх українських корупційних схем. Яценюк звертається до Генпрокуратури з проханням перевірити його звинувачення. Генпрокуратура за цими звинуваченнями завела кримінальну справу. І менше, ніж через місяць, 4 квітня за рішенням Кабміну Гордієнко звільнили з посади.
Також у Генпрокуратури є підозри до Яценюка щодо його участі в розкраданні прибутку ОПЗ по 90 мільйонів доларів щороку.
Листопад 2014 го - депутат від БПП, Сергій Каплін, починає підозрювати Яценюка в ще одній корупційній схемі із грошима бюджету. Він відправляє звернення в СБУ та Генпрокуратуру з проханням дізнатися куди поділися три мільярди гривень на шахти на Донбасі. Також він заявив, що має інформацію про те, як пару мільйонів грошей бюджету направили на науково-дослідні проекти та конструкторські роботи в Макіївку, яка знаходиться під контролем терористів. А половину ПДВ відшкодувати Ахметову. За припущенням нардепа, кожен отримав свою третину: Яценюк, Ахметов і шахти.
19.07.2011 - Олександра Кужель заявляла, що Ахметов купив «Фронт змін». За її словами Ахметов говорив їй, що варто йому побачити проект, що в перспективі принесе 5% прибутку, він обов'язково його купить. На думку заступника голови «Сильної України», він все зробив правильно.
Чутки про допомогу від впливових керівників і власників Індустріального союзу Донбасу в просуванні Яценюка в політику колишній прем'єр заперечує. Як він каже, його власне досягнення те, що він нікому не зобов'язаний нічим, не враховуючи сім'ю.
Фотографії
Відео
Интервью Арсения Яценюка в Hard Talk с русскими субтитрами