Павло Дмитрович Петренко - Міністр юстиції України. І, як і у всіх інших українських політиків, у нього не ідеальна репутація. Читайте найцікавіше про нього в нашому досьє.
Біографія
Петренко Павло Дмитрович народився 17 липня 1979 року.
Сім'я
У 22 роки отримав диплом за спеціальністю «правознавство». Навчався на відмінно в Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича.
Через три роки отримав диплом про закінчення Української академії зовнішньої торгівлі при Міністерстві економіки України за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».
У 35 років отримує вчений ступінь кандидата юридичних наук.
Освіта
Народився в Чернівцях, тут же і навчався і почав свою кар'єру.
Сім'я: не одружений, завидний холостяк. Дітей немає. Займався карате і боксом, захоплювався шахами. Є сестра Оксана, мати.
Кар'єра і бізнес
Відразу після закінчення Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Павло Дмитрович Петренко рік працює в Києві головним юридичним консультантом ВАТ Державний ощадбанк України.
Паралельно засновує з партнерами в Чернівцях юрфірму Justicia Service.
Наступні чотири роки його кар'єра пов'язана з тим же Ощадбанком - він працює на керівних посадах в департаменті правового забезпечення.
У 27 років почав займатися приватною адвокатською практикою. Одночасно стає співзасновником ЗАТ «Адвокатська компанія МЛГРУП» і ТОВ «Заммлер Україна».
Через три роки - член громадської організації і політпартії «Фронт змін».
Наступні два роки був депутатом Київської облради, членом постійної комісії з питань законності, правопорядку і боротьби з корупцією.
У 33 роки - народний депутат України від «Батьківщини».
З 35 років - Міністр юстиції України в уряді Арсенія Яценюка, давнього соратника і друга ще зі студентської лави (разом вчилися на юристів в університеті).
2014 рік - Верховна Рада схвалила новий склад Кабінету міністрів, в якому Петренко зберіг посаду міністра юстиції.
Через два роки парламент відправляє у відставку прем'єр-міністра, а Рада затверджує новий склад Кабінету міністрів, в якому Петренко Павло Дмитрович знову обіймає посаду глави Мін'юсту.
Компромат і чутки
У 2009 році Петренко на запрошення Арсенія Яценюка вступив до "Фронту змін". Там він керував юридичним департаментом. І в 2010-му році допомагав Яценюку у виборах. У тому ж році Петренко обрали депутатом.
В принципі, можна сміливо сказати, що Петренко справді досить розумно все робить і практично не потрапляє ні в які скандали. Але жодні український політик не має ідеальної репутації.
У 2013-му році він його втягнули в ворожнечу між Бахтєєвою і екс-головою Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я, і Раїсою Богатирьовою. Вони ніяк не могли роздягли сфери свого впливу і тут несподівано до них підключився і сам Петренко.
Він став членом комісії, яка займалася справами і розслідуванням фактів зловживання в Міністерстві охорони здоров'я, створення якої ініціювала Тетяна Бахтєєва. Кажуть, що це було просто замовлення, а Петренко лише прочитав даний йому текст, який, до речі, був дуже навіть дивним. Чомусь закінчується закликом дати побільше повноважень Державній службі України з лікарських засобів. Це тим більше дивно, адже ніхто не уповноважував Тимчасову комісію робити такі висновки, які ніяк не збігаються з темою зловживань і корупції в МОЗ.
Рейдер-мільйонер
Ім'я Павла Петренка так само фігурувало в рейдерському захопленні Національної лотереї. Генеральний директор УНЛ Андрій Бочковський дізнався, що хтось вніс зміни до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців. Новим власником став громадянин Швейцарії Пітер Шетті. Зміни внесли на підставі рішення Корольовського районного суду Житомира.
СЕТАМ
А ось це саме те, завдяки чому Петренко заробив величезну кількість грошей. І зробив це не зовсім законно. Ідея створення продажу конфіскату через інтернет була ще за два роки, до того як Петренко створив сетах і отримав всі лаври. Але в принципі, чому б і ні, якщо б воно нормально працювало.
З самого початку арештоване майно реалізовували 4 організації, обрані Мін'юстом, але через пів року залишилася лише одна. Ну і не дивно, що вона пов'язана з самим Павлом Петренко.
І за словами деяких ЗМІ сам Петренко отримував непоганий відсоток від кожного продажу.
А найцікавіше - цифри. У 2013 році без СЕТАМ виконавча служба продала арештованого майна на 1,115 млрд гривень, а 2014 року - всього на 393 млн гривень. Можливо таке падіння викликане недовірою, або ж просто хтось розібрався повністю в схемі і красти почали ще більше.
Величезні доходи
Поки звичайні люди через кризу чи зводять кінці з кінцями, то за цей час в декларації Петренко грошей стало більше, ніж в 6 разів більше. 3,8 млн гривень ($ 146 тис.), А вже в 2015 році - 24 млн гривень ($ 926 тис.).
Пояснив він це досить просто - подорожчав долар, ось і грошей більше.
Пік купівельної спроможності припав на 2013 рік. Тоді чиновник придбав земельну ділянку площею 748 кв.метрів за 141 тис. Гривень; за 968 тис. гривень нову квартиру, за 980 тис. - автомобіль Land Rover 2006 року випуску. У загальній сумі покупки склали більше 2 млн гривень.
У рейтингу, який був складений LIGA.net на підставі наданих даних електронних декларацій чиновників за 2017 рік, Міністр юстиції зайняв почесне третє місце. Він задекларував сорок шість мільйонів гривень активів, чотири мільйони чотириста тисяч гривень доходів за рік, три гектара землі і двісті одинадцять метрів квадратних нерухомості.
До речі, в своєму відвертому заяві в інтерв'ю каналу «1+1» (19 грудня 2017 року), міністр сказав, що він не проти одружитися, але тільки по великому і чистому коханню. І додав при цьому, що зарплата у неї невелика - тридцять п'ять тисяч гривень на місяць, але є заощадження. Так, як бачимо - чималі ...
Керівництво Мін'юсту взагалі, за даними електронних декларацій 2017 рік, займає лідируючі позиції в першій десятці найбагатших членів Кабміну.
Згідно з декларацією за 2015 рік, загальна сума сукупного доходу Петренко Павла склала три мільйони вісімсот сім тисяч дев'ятсот сімдесят чотири гривні.
Заробітна плата за цей рік - сімдесят одна тисяча дев'ятсот сорок дев'ять гривень.
Дивіденди, відсотки - один мільйон п'ятсот п'ятдесят три тисячі сімдесят одна гривня.
Дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна склав два мільйони сто тисяч гривень.
Квартира площею сто сорок чотири і три квадратних метри (оренда). Три автомобілі: Фольксваген Гольф, 2007 р.в., Ленд Ровер, 2006 р.в., Тойота Кемрі, 2013 р.в.
Вкладення в банк за цей рік склали: банківський депозит 2014 року, перевкладених з урахуванням різниці відсотків за курсом - двадцять чотири мільйони сімсот п'ятдесят шість тисяч сімсот п'ятдесят чотири гривні. У Приватбанку - п'ятдесят тисяч двісті п'ятдесят шість гривень. У банку Софіївському - сорок шість тисяч чотири сотні дев'яносто гривень. Номінальна вартість цінних паперів - сто тисяч гривень (військові облігації ВАТ Державний Ощадбанк України).
Інші, не зазначені в розділах, витрати - один мільйон гривень (надання благодійної допомоги медичному центру МВС України "Нові Санжари").
Якщо порівнювати доходи Павла Петренка з 2011 роком, то тоді, згідно з даними декларації, загальні доходи склали дев'ятсот шістнадцять тисяч гривень. Сімсот п'ятьдесят п'ять тисяч з них отримані в результаті відчуження нерухомого та рухомого майна.
Йому належали тоді три земельні наділи площею двадцять дев'ять тисяч квадратних метрів, три тисячі і три тисячі сімсот шістдесят квадратних метра. Була задекларована квартира площею сто два і один квадратний метр.
З транспортних засобів у депутата було дві машини: Тойота Секвойя, 2008 р.в., а також Фольксваген Гольф, 2007 р.в. На банківських рахунках він зберігав три мільйони п'ятсот дванадцять тисяч гривень.
Фотографії
Відео