Якщо Кабмін не поновить на посаді керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова, то він фактично порушить Конституцію України. Таку думку у своєму блозі висловив Президент Української фундації дослідників права, Народний депутат України V, VI і VII скликань Віктор Швець.

Він нагадав, що депутати з провладної більшості коментуючи перспективи поновлення Насірова, чітко зазначили, що "навіть при оптимістичному сценарію для Насірова та найбільш песимістичним для України є те, що Кабмін - це орган прийняття колегіальних рішень, 20 членів Кабміна повинні шляхом голосування прийняти чи не прийняти те чи інше рішення. Тому виконати рішення, якщо теоретично усі інстанції підтвердять, що Кабімн повинен його якось виконати, неможливо. У нас примус може бути тільки персональним, не може бути колегіального примусу".

Швець вважає, що парламентарі ризикують відкрито проігнорувати закони держави. Він нагадав: статтею 129-1 Конституції України встановлено, що судове рішення є обов’язкове до виконання і держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Популярні новини зараз
Ірина Білик здала Таїсію Повалій та Ігоря Ліхуту з потрохами: "Радіє з того, що відбувається з нами тут" Нумеролог Владислав Грицай розповів про ракетні удари по Києву в серпні 2022 року: "Земля просякнута..." Володимир Дантес показав кадри потрапляння ракети у Кременчуці, та потрапив у бан Instagram: "Просто дуже болить" Головні новини за 27 червня: "пробудження" Софії Ротару, атака на ТРЦ у Кременчуці та Цимбалюк у ролі "Холостяка"
Показати ще

В свою чергу відповідно до ст.235 Кодексу законів про працю України рішення суду про поновлення на посаді підлягає негайному виконанню, а ч. 2 ст. 65 Закону України "Про виконавче провадження" передбачає, що рішення вважається виконаним боржником з дня видання відповідно до законодавства про працю наказу або розпорядження про поновлення стягувача на роботі та внесення відповідного запису до трудової книжки стягувача, після чого виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

Крім того, є й офіційно винесений стосовно Насірова вердикт: Окружний адміністративний суд м. Києва 11 грудня 2018 року визнав неправомірним і скасував розпорядження Кабміну про звільнення з посади і звернув "до негайного виконання рішення суду в частині поновлення Насірова Р.М. на посаді Голови ДФС і видав відповідний виконавчий лист. Тепер це проблема Кабміну".

"Якщо Кабмін не виправить свою помилку і не поновить Насірова Р.М. на посаді, то він порушить Конституцію і чинне законодавство України з відповідними конституційно-правовими наслідками для Уряду", - підсумував Швець.

Дивіться: Поновлений на посаді Роман Насіров вже зібрався на роботу

Нагадаємо, Європарламент виступив за припинення реалізації проектугазопроводу Північний потік-2. Як повідомляв "Знай.ua", Вакарчук закликав українців повстати. Також "Знай.ua" писав, Верховна Рада нещодавно дала "зелене світло" закону стосовно ввезення на територію України електромобілів та пільгові ставки на них.