Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Росія ні при яких умовах не повинна отримати можливість маніпулювати механізмом моніторингу ситуації в Керченській протоці.

Про це Він заявив у п'ятницю, 18 січня, на спільній прес-конференції з федеральним міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом (Heiko Maas) у Києві, передає "Телеграф".

"Росія за визначенням не повинна отримати можливість маніпулювати моніторингом, по якому ми досягнемо згоди". Павло Клімкін

Також глава українського зовнішньополітичного відомства підкреслив, що РФ вже намагалася запустити в Крим міжнародні гуманітарні організації або місії з прав людини".

Популярні новини зараз

Тіна Кароль розповіла, чому відмовилася від концертів у Росії: "Хотілося б, щоб залишалися у своїй країні"

"Більше нічого показати": "Холостяк" Заливако розсунув ноги біля Анни Богдан

"Антитіла" дістали скелети з шафи Тараса Тополі: Alyosha не зізнавалася

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Показати ще

"тобто, наприклад, спроби Росії затягнути спеціалістів Німеччини та Франції в Керченський порт і таким чином політично легалізувати окупацію Криму за визначенням неможливі". Павло Клімкін

"Звичайно, такий моніторинг повинен базуватися на чіткій політичній позиції про неправомірність узурпації Росією суверенних прав України. Це наша фундаментальна позиція". резюмував Павло Клімкін

Крім того, за словами глави МЗС, Київ готовий до результативних переговорів у нормандському форматі (Україна, Німеччина, Франція, РФ).

"Ми готові до зустрічей у нормандському форматі, але це повинні бути зустрічі, орієнтовані на результат, мають бути зустрічі, сфокусовані на безпеці в Донбасі, на безпеку і свободу навігації в Керченській протоці і в Азовському морі і, звичайно ж, на звільнення наших політв'язнів і заручників". Павло Клімкін

Глава МЗС подякував своєму німецькому колезі за підняті в переговорах з російською стороною питання щодо звільнення українських моряків, політичних в'язнів.

"Ця тема буде залишатися однією з ключових у дискусіях наших партнерів з російською стороною". Павло Клімкін

Нагадаємо, за словами міністра закордонних справ Павла Клімкіна, Україні буде простіше стати членом НАТО, ніж Євросоюзу.