В Україні у зв'язку із змінами в законодавстві цілий ряд церков та інших релігійних організацій мають внести зміни до статуту щодо перейменування. Перелік оприлюднили в суботу в "Урядовому кур'єрі", передає УНН.

Як зазначається, Міністерством культури України проведено релігієзнавчу експертизу. За її результатами встановлено, що під "дію частин сьомої та восьмої статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо перейменування підпадають релігійні організації (релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади), які діють на території України і входять в склад (є частиною) таких релігійних об'єднань:

  1. Російська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ),
  2. Російська (Російська) Старообрядницька Церква (Беспоповское згоду), інша назва - Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ),
  3. Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ),
  4. Російська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківське згоду),
  5. Російська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).

"Релігійним організаціям, які діють на території України і входять в склад (є частиною) таких релігійних об'єднань: Російська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ), Російська (Російська) Старообрядницька Церква (Беспоповское згоду), інша назва - Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ), Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ), Російська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківське згоду), Російська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ), згідно з переліком, який доданий, у строк не пізніше трьох місяців внести у свій статут (положення) передбачені частиною сьомою статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" зміни і подати їх на реєстрацію в установленому порядку", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз

Новий рік без улюбленої страви українців: дієтолог розповіла, від чого варто відмовитися під час святкування

Головне за ніч: нові вибори від Зеленського, перемога "Нафтогазу" та передріздвяний каприз УПЦ

Шикарному життю вдови "Мотороли" позаздрить кожна жінка: замість скорботи елітні авто і дорогезні заклади

На Україну суне аномальна зима: синоптики стривожили прогнозом на грудень

Показати ще

Всього в переліку перераховано релігійний центр Київська митрополія УПЦ, 53 релігійних управлінь, 19 духовних навчальних закладів, 271 монастир та інші. З повним переліком можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, попи виють, томос йде: білоруські священики жорстко висловилися про українську церкву.

Також "Знай.ua" писав про те, що Патріарху Кирилу дали три місяці в Україні, потім - "нехай щастить".