Коли немає справжнього внутрішнього змісту, починають гнатися за зовнішньою порожній мішурою. За декораціями і безглуздими понтами. Часто вдень зовнішньої мішури можна назвати День незавесимисоти, хоч це свято в нашій країні асоціюється у багатьох з ходами і парадами. Про це розмірковує український політтехнолог Михайло Подоляк на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook в День Незалежності України.

День незалежності України
День незалежності України

Подоляк вважає, що справжня незалежність - це, швидше, день щирого, мовчазного вшанування пам'яті тих, хто пішов, заплативши величезну особисту ціну... Або День повноцінної скорботи про втрачені шанси і можливості. Тому що дехто хотів всіх перехитрити... Або ж День великої надії, тому що всупереч дивним сусідам і бюджетним злодіям, ми є і ми будемо.

"24 серпня дев'ятнадцятого року, безсумнівно, буде дещо відрізнятися від минулих днів N. У ньому, напевно, буде більше непідробної туги, деякого позбавлення від ілюзій, спокою зрілих людей і куди менше пафосного лицемірства, так яскраво і сильно достававшего нас всі останні п'ять років. У ті самі п'ять років, поки один жадібно-товсто проводить показушні паради, другий чмокающе лякає великою війною, а ціла орда третє тупо-жирно мародерствують..."

День незалежності України
День незалежності України

Популярні новини зараз

Володимир Зеленський повідомив про відступ окупантів - воїни ЗСУ звільнили місто

45-річна Могилевська похвалилася успіхами схуднення в "хижому" вбранні: "Красунечка"

Принесуть біду і бідність: які речі не варто купувати і зберігати в домі

Львів'янка показала таксисту важливість української мови: "Дивився як на інопланетянку"

Показати ще

Михайло переконаний, що ми, українці, ще не до кінця порозумнішали. Адже в іншому випадку у нас би не було альтернативних сценаріїв походів. Цим він натякає на ходу Порошенко.

"Не заради пам'яті, а заради банального бажання повернутися в порядку чемпіонів і в який вже раз заспівати свої тужливі раскольничьи пісні."

Однак, цей день допоможе краще пізнати себе, як би боляче це не було. Ми так і не навчилися адекватно оцінювати себе, вважаючи за краще жити в міфах. Ми досі не можемо бути скромними і вдячними. Ми все ще не хочемо чути, домовлятися для того, щоб дійсно побудувати єдиний ціннісний держава. Ми постійно беремо участь у непотрібних і безглуздих бійках. А найголовніше - ми не навчилися шанувати наших героїв: тихо, скромно, мовчазно і зі сльозами в очах.

"Нам обов'язково треба влаштувати скандальні танці, крики, бубни і рвані чужих сорочок... Воліємо вважати себе завжди правими. І готові вибити зуби кожному за те, що він засумнівався в нашій правоті. А адже це поведінка гопників. Але не може ж вся нація бути гопниками. Не може ж нація вибивати сама собі зуби".

Таку агресію до самих себе Михайло пояснює просто: ми налякані і розгублені, бо не тримаємо слова і живемо в брехливих казках, які самі собі вигадуємо.

"Ось ці постійні стогони про реванші, навалу чужих - теж з психіатрії. Примітивний спосіб виправдати свою... управлінську імпотентність. Простий такий спосіб. «Ми стільки наобіцяли, але зробити не можемо. Тому винен хтось інший»."

Нагадаємо, раніше спадщину Порошенко розбило серця українцям, нам так не жити: мільйонер "з інвалідністю" і машиною від держави.

Також Знай.uа писав, що Марина Порошенко нарвалася на праведний гнів українців з-за комедії про війну на Донбасі: "Пора вже відправити туди своїх дітей".

Ще Портал Знай.uа повідомляв, що куди витрачає державні гроші фонд Марини Порошенко.