Сьогодні, 10 вересня, законопроект Володимира Зеленського про процедуру імпічменту глави держави прийнятий депутатами Верховної Ради у першому читанні. У першому читанні за законопроект проголосувало 337 нардепів.

Верховна Рада на засіданні у вівторок прийняла за основу законопроект №1012 "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)".

Даний законопроект внесено президентом Володимиром Зеленським з метою створення правових основ для забезпечення реалізації народними депутатами парламентського контролю за дотриманням главою держави Конституції і законів України, відновлення системи стримувань і противаг шляхом забезпечення можливості практичної реалізації процедури імпічменту.

Прийнятим законом передбачається, що:

Популярні новини зараз

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Юрій Ткач з "Квартал 95" раптово схуд, фанати не впізнали: "Циганські фокуси"

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Дан Балан показав Тіні Кароль, що таке справжній "Скандал"

Показати ще
  • процедура імпічменту буде ініціюватися більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради;
  • з метою повного, всебічного і неупередженого розслідування буде утворюватися спеціальна тимчасова слідча комісія, до складу якої будуть входити нардепи, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі;
  • захист прав, свобод і законних інтересів глави держави в процедурі імпічменту будуть забезпечувати захисники президента України;
  • спеціальна тимчасова слідча комісія буде готувати висновки і пропозиції щодо вчинення президентом державної зради або іншого злочину;
  • пленарне засідання Верховної Ради, на якому будуть розглядатися зазначені висновки і пропозиції, буде відкритим;
  • після прийняття Радою рішення про звинувачення президента парламент буде звертатися до Конституційного Суду для одержання висновку;
  • рішення про усунення президента з поста в порядку імпічменту будуть прийматися тільки в разі, якщо висновки Конституційного Суду та Верховного Суду покажуть дотримання вимог Конституції та законів України;
  • відповідне рішення буде вважатися прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів України від конституційного складу Ради;
  • у разі неприйняття Верховною Радою постанови про усунення президента з поста в порядку імпічменту головуючий від імені парламенту вибачиться перед президентом.

Як відомо, Верховна Рада цього тижня планувала пленарне засідання. Нардепи мали розглянути законопроект про імпічмент президенту, а наступного тижня розглянуть проект закону про державний бюджет на 2020 рік. Про це сьогодні йшлося на погоджувальній раді парламенту.

Голова ВР Дмитро Разумков наголосив, що на поточному пленарному тижні (10-13 вересня) до розгляду підготовлено вже 36 питань. Політик зазначив, що їх кількість може зростати.

Варто нагадати, що держбюджет України затверджується на рік – з 1 січня по 31 грудня. Його розробляє Мінфін і вносить на розгляд Кабміну, який подає проект закону про головний фінансовий документ країни до Верховної Ради.

Нагадаємо, що "Порох впаде, його змінить зелений господар": пророцтва Ванги про Зеленського дійшли до наших днів, що з цього правда.

Як повідомляв портал Знай.uа, Зеленський зробив неймовірний подарунок звільненим морякам.

Також портал Знай.ua писав, що звільнений моряк поділився емоціями від зустрічі із Зеленським: "Дуже щирий і зворушливий".