Міносвіти обіцяє швидкий перехід російських шкіл на українську мову навчання. Там керуються нормою закону про освіту, розкритикованою Венеціанською комісією. Експерти відзначають, що Президент Зеленський раніше критикував мовні нововведення колишньої влади, але нічого не змінив.

Міністр освіти України Ганна Новосад заявила, що у вересні наступного року всі російські школи в Україні почнуть навчання українською мовою.

"Російськомовні школи ще є. Але з вересня 2020 року вони переходять на українську мову навчання. А школи з мовами нацменшин, які відносяться до мов Євросоюзу, – з вересня 2023 року. І тих, і інших, ми повинні до цього переходу підготувати", – сказала міністр.

Володимир Зеленський \\ фото прес-служба Президента України
Володимир Зеленський \\ фото прес-служба Президента України

Популярні новини зараз

Найкращі анекдоти на вівторок 12 листопада: велика порція позитиву на весь день

Яке свято 12 листопада: що потрібно обов'язково зробити в цей день

Афера під носом у Зеленського: бойовики "Л/ДНР" і мертві душі ОРДЛО отримували українські пенсії

"Скільки заплатили Асмус?": повне відео постільної сцени з дружиною Харламова злили в мережу

Показати ще

Разом з тим, за словами міністра, в українських школах, все одно буде зберігатися можливість вивчати російську мову або літературу.

"Якщо ми говоримо про російську меншість, то це буде окремий предмет, плюс можна мати окремі факультативи", - сказала вона.

Політолог Олексій Якубін вважає, що "репресивна мовна політика може зіграти злий жарт з Президентом Зеленським". Адже закон буде значною частиною суспільства сприйматися як продовження політики Порошенка.

Міністр освіти Ганна Новосад
Міністр освіти Ганна Новосад

У Міносвіти кажуть, що за 2016-2017 навчальний рік, в Україні з 16 тис. 365 навчальних закладів викладання російською мовою ведеться в 581 школі. Наприклад, у Києві є школи з російською мовою навчання. Поглиблено вивчають російську мову та літературу в гімназії № 153 ім. А. С. Пушкіна, у спеціалізованих школах №3, № 24, № 88, № 96, № 188, № 210, № 247. Викладання російською ведеться в СШ № 25, № 71, № 85, № 135. Російські класи є в школах № 124, № 224.

У цілому по країні тільки 3,5% шкіл працюють російською, хоча росіяни - друга за чисельністю етнічна група України, за даними перепису 2001 року - це 17,2 % населення країни. Російську мову назвали рідною 29,6 % учасників перепису, в тому числі 14,8 % українців.

Якщо на початку 90-х років українською мовою навчали фактично в кожній четвертій школі України, то зараз – у кожній 32-ій. 

Нагадаємо, Олена Зеленська вирішила взятися за харчування школярів, набралася досвіду в Ризі: "Просто неможливо...".

Як повідомляв портал Знай.ua, днями перша леді відвідала Ризьку українську середню школу і поспілкувалася з представниками української громади Латвії.

Також портал Знай.ua писав, що перша леді України, дружина Володимира Зеленського Олена Зеленська розповіла, яким бачить ідеального президента.