До Ради внесли законопроект, здатний відновити конституційне право громадян, які мешкають на тимчасово окупованих територіях на пенсійне забезпечення.

Більша частина зареєстрованих на підконтрольних територіях пенсіонерів не можуть отримати чесно зароблені гроші. У Раді, про це сказав голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях та АР Крим, Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубинець.

Пенсіонери, фото: report.if.ua
Пенсіонери, фото: report.if.ua

"Під час виїзного засідання Комітету з питань прав людини у Донецькій і Луганській областях центральною темою обговорення була виплата пенсій. Ситуація, коли більше половини зареєстрованих на підконтрольних територіях пенсіонерів не можуть отримати чесно зароблену пенсію, – ненормальна", - заявив Лубинець.

Популярні новини зараз

Погода на п'ятницю 13 грудня для всієї України: стихія змусить повірити в містику, невтішний прогноз

В Україні змінились мінімальна пенсія і прожитковий мінімум: скільки отримаємо на руки

Пальчевський назвав єдину людину, до якої прислухається Зеленський: ″Це гарний вплив. І це нормально″

Привітання з Днем ангела Андрія: листівки і вірші

Показати ще

Українські пенсіонери, фото: REUTERS
Українські пенсіонери, фото: REUTERS

За словами голови Комітету, законопроект № 2083-д покращить соціальне становище людей на тимчасово окупованих територіях. Українці зможуть без проблем сплачувати страхові внески, отримають заборговані пенсії без строку давності (поки діє ліміт - 3 роки) та низку інших зароблених людьми пільг та можливостей.

Також Лубинець зазначив, що це нормальна практика всіх цивілізованих країн. Адже громадян не можуть дискримінувати лише за те, що вони потрапили в епіцентр конфлікту і стали його жертвами.

Нагадаємо, раніше українцям пояснили, що потрібно для оформлення земельної ділянки.

Як повідомляв портал "Знай.ua", євробляхери влаштували масовий флешмоб за доступне розмитнення.