Громадяни України, згідно з новим законом мають право безкоштовно приватизувати п'ять земельних ділянок. Тим не менш прем'єр Гончарук заявив, що правила отримання безкоштовних земель можуть різко змінити. На місцях, по областях, представники влади кажуть, що отримати землю не можна, аргументуючи це словом - "зайнято".

Відомо, що скористалися правом на приватизацію 17 млн українців, ще сім мільйонів у свій час отримали паї. Швидше за все, вільні землі ще є. А ось обліку тих, хто отримав безкоштовну ділянку, в країні немає, тому українські журналісти вирішили розібратися в питанні, як відстояти право на землю.

Безкоштовні землі в Україні, segodnya
Безкоштовні землі в Україні, segodnya

Згідно нового розслідування журналістів, в Україні отримати землю безкоштовно — можна. Однак варто поквапитися, тому що всім не вистачить. За словами заступника керівника Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру Олександра Краснолуцького, щороку бажаючих стає все більше. А нова земля, звичайно, не з'являється.

Для оформлення земельної ділянки потрібно:

Популярні новини зараз

Зниклого під Києвом малюка знайшли - "Пішов за батьком у ліс, і…"

Королева Єлизавета II, перед похоронами, подарувала принцу Гаррі шматочок дерева: старший брат чекає пояснень

20-річний хлопчина поїхав медиком на Донбас і став мішенню снайпера: помер, не виходячи з коми

Леся Нікітюк показала, як виглядала в 18 років: "Накладні вії і іконка"

Показати ще

-подати запит до обласного управління держкадастру (якщо земля за межами населеного пункту) або до органу місцевого самоврядування (в межах якого знаходиться земельна ділянка) про наявність вільних земель і проханням про надання земельної ділянки. Другий варіант – самому знайти вільну земельну ділянку та подати інформацію про неї до відповідного органу влади;

-отримати згоду відповідного органу влади на розробку проекту землевідведення. У разі відмови можна звернутися в суд;

-звернутися до землевпорядної організації для розробки проєкту землевідведення (робота землевпорядників коштує від 4000 гривень);

-після того, як проєкт готовий і погоджений державним земельним кадастром, земельній ділянці надається кадастровий номер;

-після отримання кадастрового номера потрібно звернутися до державного реєстратора та оформити право власності на землю.

В ідеалі на оформлення безкоштовної землі має йти до півроку. В реальності ж цей процес розтягується на роки. Труднощі можуть виникнути вже на першому етапі – під час пошуку вільної ділянки.

Нагадаємо, будівництво льоху влетить у копійку: як уникнути штрафу і законно розпочати роботи.

Як повідомляв Знай.uа в Україні не буде більше "паленого" алкоголю: Зеленський анонсував гучну "чистку".

Знай.uа писав, Дубілет виявив в Кабміні дивне явище: яким безумством займалися чиновники багато років поспіль.