Дипломати Ірану в Києві в перший же день після катастрофи літака МАУ PS 752 чітко знали, що літак було збито ПВО ІРІ.

Політолог Юрій Романенко у бесіді з керівником Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталієм Куликом розповіли про те, як катастрофа Боїнга вплинула на внутрішній розклад в Ірані.

Експерти торкнулись конспірологічних версій катастрофи. А також дали оцінку діям Володимира Зеленського та його команди і логіці дій США, Європи, Росії та інших гравців великої політики.

Віталій Кулик, який неодноразово побував в Ірані, дав ряд інсайдів і в цілому окреслив досить струнку й чітку картину ситуації в Ірані, дій Зеленського та наслідків трагедії для регіону та України.

"На просту людську випадковість не схоже. Сам пуск ракети - було явно щось, що не є людським фактором оператора, це щось більше. Але що, напазі незрозуміло, не готовий коментувати", - зазначив співбесідник Романенка Віталій Кулик.

Популярні новини зараз

Щасливий Дзідзьо потонув у обіймах статечної білявки: "Моє кохання"

Московські попи втекли з похорону українського захисника: "Героям Слава!"

16-річна Маша Полякова похвалилася шикарним подарунком від "шанувальників": "Дівчата, дивіться"

Без п'яти хвилин тато Віктор Павлік осідлав мрію Пікалова - хай буде батл: "У старості щеня..."

Показати ще

Кулик зазначив, що в колуарних розмовах іранські дипломати з самого початку "майже не скривали, що це вони збили". Таким чином, вони готували громадськість до цієї новини та прощупували реакцію людей і вже, виходячи з цього, робили певні заяви.

Також, Віталій Кулик підкреслив, що після вбивства американськими повітряними силами генерала Касема Сулеймані, в Ірані відбулися певні зміни в політичній еліті. Він зазначив, що певним угрупованням всередині країни смерть Сулеймані була вигідна - вона дає можливість послабити Корпус вартових Ісламської революції.

Такій же меті прислужилась і катастрофа українського лайнера, адже його збили саме військові Корпусу вартових Ісламської революції. В літаку більшість пасажирів були іранці, що перенаправило гнів іранських громадян проти Корпусу.

"В цілому, якщо говорити про історію навколо (вбивства Сулеймані та катастрофи - ред), то всі основні геополітичні гравці отримали максимум дивідендів з того, що сталося. Іран переформатував свою владу, зараз будуть мікшувати і знижувати протестну активність, є публічні покарання силовиків, є вирішення внутрішньополітичних проблем для президента і для духовного лідера, всередині Корпусу пройшла заміну ряду гравців, які були близькими до вбитого Сулеймані, їх прибрали - є інформація про арешти. З іншого боку вскрилась протесна ініціатива і її тепер можна буде придушити.
Трамп отримав історію про те, що є країна-терорист Іран, і що його політика стосовно Ірану щодо ядерної угоди і нових санкцій - це правильна історія, що його зовнішня політика приводить до результатів. У внутрішньополітичній повістці Трамп своє отримав".

Нагадаємо, Романенко виніс урок для українців з авіакатастрофи в Ірані

Як повідомляв портал Знай.ua, Романенко навів українцям моторошну статистику поїздок Зеленського за кордон: куди тільки президент не їде, там завжди трапляється якась трагедія.

Також Знай.ua писав, Романенко влучно затролив суперечливу поїздку Зеленського до Оману