Як відомо, з життя пішов легендарний 73-річний Іван Вакарчук – український фізик, політик, громадський діяч, екс-міністр, а також батько музиканта та лідера фракції "Голос" Святослава Вакарчука.

Біографія легендарного Вакарчука:

 • Народився він 6 березня 1947 року у селі Старі Братушани, нині це Єдинецький район Молдови.
 • У 1954 – 1965 навчався у Братушанській середній школі, яку закінчив з медаллю.
 • У 1965 – 1970 навчався на фізичному факультеті ЛНУ імені Івана Франка.
 • У 1970 – 1973 – навчання в аспірантурі Львівського відділу статистичної теорії конденсованого стану Інституту теоретичної фізики АН УРСР.
 • У 1973 – 1978 – був молодший науковий співробітник Львівського відділу Інституту теоретичної фізики АН УРСР.

Фото: Володимир В’ятрович, Facebook
Фото: Володимир В’ятрович, Facebook

 • З 1980 до 1984 керував відділом квантової статистики у Львівському відділі статистичної теорії конденсованого стану Інституту теоретичної фізики АН УРСР.
 • До 1990 року Вакарчук був професором кафедри теоретичної фізики Львівського університету.
 • Вже у цьому ж році, 1990, його обрали ректором Львівського національного університету імені Івана Франка.
 • У 1991 – обраний президентом Малої академії наук Львівщини.
 • З 1999 року Вакарчук був довіреною особою Леоніда Кучми на виборах президента України.
 • У 2001 році Івана Вакарчука знову переобрали на посаду ректора Львівського національного університету імені Івана Франка до 2007 року.
 • З 2007 до 2010 – очолював Міністерство освіти у другому уряді Юлії Тимошенко. За його каденції відбулися серйозні реформи у вищої освіти в Україні.
 • З 2010 по 2013 рік втретє був ректором Львівського університету.

Фото: Instagram Святослава Вакарчука
Фото: Instagram Святослава Вакарчука

Родина

Популярні новини зараз
Зніміть, викиньте і спаліть: цей верхній одяг вийшов з моди - все від курток-тедді до парок Яку техніку не можна заряджати від автомобільного акумулятора: причини та наслідки помилок Алекс Топольський дізнається правду про дівчат, а сварка Саші та Вікі вийде на новий рівень: "Вона не вийде заміж" Притягують проблеми, злидні та сварки в сім’ї: які 7 рослин варто негайно викинути за двері
Показати ще

Іван Вакарчук був одружений на Світлані Олександрівній – викладачці фізики, доцент Львівського університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Гжицького. Також мав двоє дітей: Святослаа Вакарчука – лідер партії "Голос", народний депутат України та засновник музичного гурту "Океан Ельзи" та Олега Вакарчук, який є приватним підприємцем.

Нагороди

Звання Герой України з врученням ордена Держави – за визначні особисті заслуги в розвитку вітчизняної освіти і науки, багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий внесок в утвердження незалежної Української держави.

Орден "За заслуги" II ступеня – за вагомий особистий внесок у захист демократії, єдності, соборності і незалежності України, відстоювання ідеалів свободи і прав людини, активну громадянську позицію.

Вакарчуки, фото з вільних джерел

Почесна відзнака Президента України – за визначні досягнення у праці, що сприяють економічному, науково-технічному і соціально-культурному розвиткові України, зміцненню її державності і міжнародного авторитету, та з нагоди п'ятої річниці незалежності України.

Заслужений діяч науки і техніки України – за вагомий особистий внесок в увічнення пам'яті Івана Франка.

Державна премія України в галузі науки і техніки – за підручник "Квантова механіка".

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадуємо, що два тижні тому після тривалої та важкої хвороби пішов з життя барабанщик видатного канадського рок-гурту Rush Ніл Пірт.

Як повідомляв портал "Знай.ua", не так давно помер автор хіта Popcorn, який бринів у "Ну, постривай!", Гершон Кінгслі.

Також "Знай.ua" писав, що померла найвідоміша акторка Франції Ганна Каріна.