Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков представив громадськості так звані "червоні лінії" у запропонованій ним Стратегії деокупації Донбасу "Механізм малих кроків".

Цю інформацію оприлюднили на сайті МВС.

Наголошується, що ці принципові положення визначають інтереси, за якими будь-які сварки безглузді і неприпустимі.

За словами Авакова, такі положення не можуть бути предметом дискусій:

- зміна державного устрою України, у тому числі не можна ставити питання про перехід до федеративного устрою;

Популярні новини зараз
Запасайтеся медом, "поклоняйтесь" бурякам і остерігайтеся незнайомців: українців суворо попередили перед 2 жовтня І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися Найскладніший опалювальний сезон: українцям підказали дешевий варіант обігріву будинку Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

- український кордон має бути повністю підконтрольним Державній прикордонній службі України вздовж всієї лінії. "Блакитні каски" (миротворці ООН) міжнародної миротворчої місії є тільки гарантією забезпечення такого контролю і спостерігачами, які моніторять відсутність провокацій з боку РФ;

- жителі деокупованих територій Донбасу є громадянами України, які перебувають у сфері юрисдикції української юстиції і підпорядковуються законам України. Відповідно до Конституції України, "в Україні існує єдине громадянство". Закон "Про громадянство" визначає: "якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України";

- стратегічне прагнення України стати членом ЄС і НАТО також не обговорюється.

Крім того, Аваков зазначив, що говорити про легітимізацію анексії Криму також не доцільно.

"Ми вам повернемо окуповані території Донбасу в обмін на легітимізацію анексії Криму" – неприйнятно! Тут не може бути ніяких поступок! Немає про що розмовляти!", - підкреслив міністр.

Також, за його словами, громадяни країни, які вчинили тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом України, не можуть бути амністовані.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чоботаря.

Про це заявив глава САП Назар Холодницький. Крім того, він зазначив, що раніше не знав про рішення процесуального прокурора і ініціював перевірку