Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив очільник САП Назар Холодницький.
Крім того він зазначив, що раніше не знав про рішення процесуального прокурора та ініціював перевірку.
"Я про це рішення дізнався лише вчора (11 липня - ред.) увечері. Зараз розбираємося", – пояснив він. За словами Холодницького, відповідне процесуальне рішення було прийняте керівником групи прокурорів, які займались цією справою
"Тепер на мої обурення працівники відповідають, що можуть це сприймати, як тиск. НАБУ хотіло незалежних прокурорів – отримало", – наголосив голова САП.
Разом з тим у НАБУ підтвердили, що четвертим підозрюваним у розкраданні коштів лишається ще один фігурант справи. Це представник фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків Володимир Литвин.
Крім того деякі ЗМІ заявляють, що Литвин повністю визнав вину в інкримінованих йому злочинах.
Варто відзначити, що оригіналу відеозапису із прихованих камер спостереження у кабінеті колишнього заступника очільника МВС Сергія Чеботаря більше не існує. Один із ключових доказів у справі про "рюкзаки Авакова" знищили силовики. Наближені до Арсена Авакова посадовці стверджують, що сам міністр очікує на закриття справи, тому що на його думку підозра "базується тільки на змонтованому ролику"
"А оригіналу не існує. Його просто немає. СБУшники, коли відео вилізло в інтернеті, злякалися і знищили як оригінал відео, так і камеру, на яку його записали. Без початкового відео довести, що на змонтованому відео правда, а що монтаж - неможливо", - запевняють наближені до очільника МВС особи.
Відомо, що СБУ встановила камери спостереження в будівлі на вулиці Богомольця ще наприкінці 2014 року. У цьому допомагали співробітники міністерства. На кадрах зафіксована розмова двох людей: швидше за все Чеботаря та Авакова-молодшого. Вони домовляються щодо тендеру про закупівлю рюкзаків за замовленням МВС.
Але з невідомих причин ці фрагменти жодного разу не фігурували у кримінальних провадженнях, хоча відкривали їх ще два роки тому. При цьому військовий прокурор Анатолій Матіос спростовував твердження про те, що на відео – саме заступник міністра.
"Рюкзаки Авакова": від розслідування журналістів до офіційної підозри
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що рюкзакам Авакова влаштували краш-тест.