Нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом у 2019 році залежатиме від ініціативи України.

Як пише "BBC News Україна", про це сказав міністр фінансів Олександр Данилюк. При цьому він зазначив, що ще рік буде діяти поточна програма. "Це залежить від ініціативи України. В даний час ми її ще не озвучували, поки що немає сенсу про це говорити. Ще рік буде діяти нинішня програма. Ми повинні її успішно завершити", - заявив Данилюк.

Щодо нового співпраці з МВФ Київ ще не визначився. "Ми можемо ініціювати нову програму, але, можливо, і не будемо робити цього. Якщо підемо цим шляхом, то його треба добре продумати", - сказав він, відповідаючи на питання, чи має Україна шанси отримати нову програму співпраці з МВФ в 2019-му.

За його словами, поточна програма була спрямована на стабілізацію економіки і проведення реформ. Деякі будуть впроваджуватися роками, наприклад, медична реформа.

"Виконання цьогорічної програми я не можу оцінити ні позитивно, ні негативно. Ми повинні були отримати вже п'ятий транш від МВФ", - зазначив міністр. Не чиновник бачить проблем у тому, що Фонд не поспішає виплачувати черговий транш.

"Це проблеми з затримкою виплати, але це не означає, що ми щось категорично не виконуємо. Реалізація певних заходів вимагає багато часу, не скрізь є відповідні можливості, концентрація реформаторського потенціалу", - сказав Данилюк.

Тепер на порядку денному - створення антикорупційного суду, це одна з найскладніших реформ. Деякі з них вдалося реалізувати.

"Питання не тільки в законі, але і в тому, як він буде впроваджений. Зараз всі борються з корупцією. Це перетворилося на національне шоу, але хоч хтось був покараний? У нас мало не щодня з когось знімають кримінальну відповідальність. Цей суд, якщо буде правильно запущений, дасть відповіді на всі ці питання", - розповів урядовець.

Як повернути борг МВФ

Раніше портал "Знай.иа" повідомляв, що приборкання цін, відновлення кредитування, зняття валютних обмежень і підвищення прозорості банків і страхових компаній, на чому в найближчі три роки зосередиться Національний банк України. Новообраний голова правління НБУ Яків Смолій представив стратегію центрального банку.