В Україні незначно скоротилися золотовалютні резерви.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк передає прес-служба НБУ, Скороченню резервів сприяли виплати уряду, зокрема Міжнародного валютного фонду. Станом на 1 березня 2018 вони незначно скоротилися і склали 18,4098 млрд доларів (в еквіваленті) за попередніми даними.
Крім того, джерелом поповнення резервів протягом другого місяця року стали, в першу чергу, інтервенції на валютному ринку. Приплив капіталу нерезидентів разом зі збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів на тлі збереження сприятливої кон'юнктури на світових ринках позитивно вплинув на пропозицію валюти на міжбанківському ринку. Це дозволило Національному банку викуповувати надлишки валюти з ринку для поповнення резервів, не заважаючи зміцненню обмінного курсу гривні.
Доларів в лютому купили 426,9 млн, у тому числі 222 млн доларів - в форматі інтервенцій із запитом кращого курсу. Продав НБУ 30 млн доларів в результаті інтервенцій такого ж формату. Таким чином, чиста купівля валюти Національним банком склала 396,9 млн доларів.
Крім того, в лютому в резерви надійшло 137,4 млн доларів від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.
Також витрати уряду в лютому були сформовані за рахунок платежів за державним боргом в іноземній валюті на суму 536,8 млн доларів. Велика частина цих коштів, 465,9 млн, була виплачена на користь Міжнародного валютного фонду. Ще 70,9 млн доларів було направлено на обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті, з них 16 млн доларів - на обслуговування ОВДП в іноземній валюті.
На обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 41,9 млн доларів.
Резерви НБУ
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що тепер українці не повинні надавати повний перелік документів в банках для отримання готівки з карткових рахунків.
Дане роз'яснення №25-0008/одна тисяча сто сорок дев'ять надав департамент фінансового моніторингу Нацбанку з підписом його керівника Ігоря Берези. Банк повинен ставити людині всі питання і збирати про нього відомості ще на етапі відкриття карткового рахунку, відзначають в НБУ. Тобто проходити всю верифікацію та ідентифікацію. Тому-то проводити повторні обстеження при кожному випадку видачі коштів через касу - необов'язково. Більш того, касиру навіть не потрібно вимагати у власника карти його паспорт.