Все частіше з'являється інформація у ЗМІ про те, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман вкотре збирається взяти участь у виборах. Неодноразово ставили питання, яке турбує навіть чинну владу – де він візьме гроші на кампанію.

Як зазначив на своїй сторінці Dubinsky.pro у Facebook журналіст Олександр Дубинський, фінансування може відбуватися не інакше як за рахунок митниці. Мова в першу чергу про перевезення автомобілів.

Золота жила на митниці

"До рук потрапив документ, який свідчить про те, що на Волинській митниці процвітає кримінальна схема незаконного розмитнення вантажних бусів під виглядом пасажирських. Крім цього, для ввезення заборонених авто з двигунами "Євро-3", рік випуску деяких авто змінюється на більш молодий. За 2000 доларів на волинській митниці вам можуть розмитнити вантажний мікроавтобус як пасажирський, і зробити його за документами на кілька років молодше", - пояснює журналіст, додавши до публікації відповідний документ.

Дубинський підкреслив, що отримані ним дані охоплюють незначний період – всього три місяці поточного року. Але й за цей термін вдалося розмитнити за такою схемою 24 машини та мікроавтобуси.

Популярні новини зараз

Заміну солістки Go_A напередодні "Євробачення" оцінили в мережі: "Вивчила українську за 2 години"

Арсен Мірзоян показав себе до зустрічі з Тонею Матвієнко: "Щось я був зашироким"

Go_A втратили солістку перед виступом на "Євробаченні 2021": хто замінить українську співачку

Сапер Іван похвалився розробкою для ЗСУ: як знешкоджувати міни за допомогою гарпуна

Показати ще

Порушення закону?

Як відомо, ще з 2009 року в Україні діє розпорядження Кабінету Міністрів про заборону використання автобусів для пасажирських перевезень, які були переобладнані з вантажних. Виходячи з нього, до державної реєстрації не допускаються автобуси, які переобладнані машин, призначених для інших функцій.

"На цій темі був побудований величезний бізнес, адже вантажівка в рази дешевше автобуса як при покупці, так і при розмитненні. Таке переобладнання дозволяло економити до 10 000 євро в порівнянні з тим, якщо відразу ввозити автобус. Вирішення питання як обійти закон і за недорого перетворити вантажівка в автобус несподівано знайшлося на Волинській митниці лише в 2018 році", - звернув увагу журналіст.

Розцінки митниці

Кожна така машина, як підрахував Дубинський, в середньому берез з водія до 2 тисяч євро (наприклад, той же " Мерседес Спринтер"), при чому 500 з них залишається на посаді 1500 передається начальнику митниці.

Наскільки ці дані достовірні – компетенція антикорупціонерів. Хоча ні вони, ні сам Гройсман поки що на це ніяк не відреагували.

Дивіться: дострокові вибори в Раду, коментар Дубинського

Як повідомляв портал "Знай.ua", Міжнародний валютний фонд (МВФ) наполягає на підвищенні тарифів на газ для забезпечених українців.