Про відновлення функціонування таємних в'язниць СБУ заявили Марія Гур'єва, радниця Amnesty International Ukraine і Євген Захаров, керівник Харківської правозахисної групи.

Про це повідомляє видання Експрес.

Обов'язок України - офіційне визнання фактів існування "таємних тюрьм СБУ" і прийняття заходів щодо ліквідації подібних установ. "Замість того щоб належним чином відреагувати на зловживання, українська влада заперечує факти, відмовляє жертвам у встановленні справедливості та перешкоджає ефективному і ретельного розслідування серйозних порушень прав людини", - йдеться в опублікованій заяві організації Amnesty International.

Вперше про секретні в'язниці СБУ публічно заговорили в 2016 році: відео

Популярні новини зараз
Федори Олександрійської 24 вересня: чому сьогодні не можна бруднити спідницю і навіщо кришити капусту, традиції та заборони дня Головне за ніч: рекордні ціни на продукти, приниження Тіматі від Астаф'євої, чого чекати від курсу долара та втрати ЗСУ 36,6 грн чи 50 грн: в НБУ попередили, чого чекати від курса долара у найближчі місяці Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Трохи раніше директор Amnesty International в Україні Оксана Покальчук заявляла, що українська влада "не повинна покривати злочини, а визначити і притягнути до відповідальності причетних до них осіб".

Відзначається, що майже через 20 місяців після доповіді правозахисників про випадки довільного затримання і тривалого утримання під вартою людей, кричущі факти так і не були розслідувані.

"Люди, яких безпідставно затримали та незаконно утримували під вартою в контрольованих урядом таємних в'язницях на Сході України, стикаються з новими серйозними перешкодами на шляху до справедливості", — йдеться в документі Amnesty.

Щонайменше п'ятеро людей, яких в 2015 і 2016 роках незаконно утримували в таємних ізоляторах СБУ, поскаржилися на жорстоке поводження і катування. "Майже два роки минуло, але вони досі не можуть добитися справедливості, зупинившись перед стіною заперечення, зведеної владою", — сказала Таня Купер, дослідник Human Rights Watch в Україні.

27 березня апеляційний суд повинен винести рішення по одному з таких справ. Мова йде про Костянтина Бескоровайном — жителі міста Костянтинівка Донецької області. Його звинуватили в намірі отруїти водойми міста ціанідом калію. Як стверджує сам Безкоровайний, його протягом 15 місяців до лютого 2016 року незаконно утримували в таємному ізоляторі СБУ в Харкові.

Телебачення "Громадське" провело розслідування, в ході якого були знайдені нові свідчення існування "таємних тюрьм СБУ". Журналісти повідомили, що спілкувалися з п'ятьма людьми. Ті стверджували, що більше року тримали в ізоляторі Харківського управління СБУ без суду і слідства. Серед них - Микола Вакарук, Костянтин Безкоровайний, Віктор Ашихмін, Юрій Ілюхін і Юрій Тищенко.

Як повідомляв раніше портал "Знай.иа" український політв'язень малює у в'язниці картини за допомогою лука і чаю.

Amnesty International Ukraine
Читайте більше тут: http://expres.ua/news/2018/04/04/290199-ukrayinskyh-mistah-diyut-tayemni-kativni-sbu-pravozahysnyky