Роман Безсмертний - відомий український політик, який на початку своєї кар'єри тісно співпрацював з Леонідом Кучмою, після з Віктором Ющенком і Петром Порошенком. На сьогоднішній день Роман Петрович активно займається політичною діяльністю, а також публіцистикою. Подробиці біографії чиновника, скандали, пов'язані з його роботою - читайте в нашому матеріалі.
Біографія
Безсмертний Роман Петрович народився в 1965 році в с. Мотижин, яке знаходиться під Києвом. Батько політика був сільськогосподарським працівником, а мати - медсестрою.
Сім'я
Роман Безсмертний мав два шлюби. Першу дружину політика звуть Людмила. У шлюбі у них народилася донька Лілія.
Нинішня дружина - Тетяна Мокріді, народила йому двійню - дочок Єлізавету і Анастасію.
Освіта
Після школи, Безсмертний пішов в армію. У 1990 році він вступив на історичного відділення Педагогічного інституту в Києві. Майбутній політик кілька років відпрацював в одній зі шкіл під Києвом.
Кар'єра і бізнес
Під час роботи в навчальному закладі Безсмертний вступив в республіканську партію України. Через короткий час вирішив обиратися до Верховної Ради від УРП. І у молодого політика вийшло - завдяки підтримці партії він потрапив до Парламенту від Макарівському виборчого округу.
У ВР нардеп 5 років представляв тодішнього президента Кучму. Також Безсмертний входив до фракції НДП.
Пізніше Роман Безсмертний почав зближатися з Ющенком і його командою. На виборах до Верховної Ради він займав пост координатора, а також заступника штабу «Наша Україна». Через короткий час Безсмертний пройшов до ВР як безпартійний претендент. Пізніше політик став начальником штабу партії НУ.
У 2004 році відбулися вибори президента країни. Безсмертний в той час очолив штаб Ющенка, який висувався на пост президента. Також політик працював заступником начальника штабу Сила народу, який створили представники НУ і блоку Тимошенко. Роман Безсмертний брав активну участь у Помаранчевій революції.
Починаючи з 2005 року політик виконував обов'язки віце-прем'єра в уряді, який очолювала Юлія Тимошенко.
Безсмертного вважають одним із творців партії Наша Україна. Він займав високі посади, представляв раду партії. Під час виборів до Верховної Ради 2006 року, політик керував виборчою компанією НУ.
У 2005 році Безсмертний презентував президенту реформу, яка стосується адміністративно-територіального поділу. А в липні того ж року вирішив піти за власним бажанням, але Ющенко не дозволив цього зробити.
У листопаді політик покинув пост віце-прем'єра, так як отримав нову посаду - начальник штабу НУ. У 2006 році Безсмертний пішов зі своєї посади і став працювати у центральному виконавчому комітеті партії.
У 2007 році президент Ющенко призначив політика на посаду заступника голови Президентського Секретаріату, там він займався інформаційною політикою, пізніше Безсмертний знову очолив центрвиконком.
У 2010 році політик отримав нову посаду - посол України в Білорусі.
Починаючи з 2015 року Безсмертний входив в Тристоронню групу з врегулювання конфлікту на Донбасі. Він вів діалог про проведення виборів на тимчасово окупованій території. Уже в наступному році політик покинув цю посаду, заявивши, що не збирається брати участь в «цьому волонтерстві». Цікаво, що саме Безсмертний перший спробував зробити Мінський процес публічним.
Його головні ідея з приводу участі України в Мінських переговорах можна звести до наступних тез:
- Окуповані території завжди будуть належати Україні.
- Діалог і переговори потрібно вести не з бойовиками, а з жителями цих територій, що не проти власного народу і країни.
- Території Донбасу і Луганська можуть повернутися до складу країни тільки на умовах Конституції України. Ніяких змін в документ вносить ніхто не буде.
- Мінські переговори слід продовжувати проводити навіть якщо на кону стоїть одне життя. Мінськ - це поки що єдина площадка для обговорення проблеми.
Компромат і чутки
Романа Безсмертного раніше часто дорікали його роботою на президента Леоніда Кучму. Політик яро відстоював інтереси президента навіть за часів «касетного скандалу», пов'язаного зі зникненням журналіста Гонгадзе.
У 2006 році Безсмертний був начальником передвиборної кампанії НУ. Але партія змогла зайняти всього лише третє місце, партія отримала вісімдесят місць для депутатів з 450. Колеги звинуватили Безсмертного в невдачі на виборах, тоді розгорівся великий скандал. Взагалі, навколо політика склалася не дуже хороша репутація. Як не раз говорили його колеги, до чого б не торкався Роман Петрович, - все руйнується. Включаючи і рейтинг партії НУ.
Роман Безсмертний часто контактував з росіянином Борисом Березовським. Одного разу розгорівся скандал, коли виявилося, що політик брав гроші у російського олігарха на передвиборну компанію Ющенка.
У 2005 році, після кризи в уряді, який очолювала Юлія Тимошенко, розгорівся скандал. Тимошенко в інтерв'ю звинуватила Безсмертного в причетності до своєї відставки, політик назвала його головним винуватцем свого звільнення з посади.
У Безсмертного склалися погані відносини з Юлією Тимошенко. Він неодноразово заявляв, що вона не підходить на роль прем'єра. І взагалі висловлював сумніви з приводу її політичних здібностей.
Дуже гучний скандал за участю двоюрідного брата Романа Безсмертного Віталія стався в 2001 році. Тоді група осіб, що складається з Віталія Безсмертного і Сергія Литвина, згвалтувала дівчину. Їх засудили на 5 років позбавлення волі, але пізніше суд переглянув рішення і людей відпустили. Подейкують, що Безсмертний і Литвин відкупилися від сім'ї постраждалої п'ятьма тисячами доларів.
Захоплення політика. Безсмертний захоплюється таким спортом, як футбол, баскетбол і волейбол. Ще одна пристрасть політика - класична музика.
Фотографії
Відео
Посилання