Санкції США проти Росії, пов'язані з атакою нервовопаралітичним агентом у Великобританії, офіційно вступлять в силу 27 серпня. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому у Федеральному реєстрі США.

Держдеп США зазначає, що Росія застосувала хімічну зброю проти власних громадян в порушення міжнародного права. У відповідності з законом про контроль за хімічною та біологічною зброєю від 1991 року уряд США зобов'язаний застосувати п'ять видів санкцій - припинення надання допомоги, припинення поставок озброєнь та фінансування для закупівлі зброї, заборона на американські державні кредити, заборона експорту в Росію товарів і технологій, чутливих з точки зору національної безпеки США.

Від ряду санкцій Держдеп відмовився (закон дає йому таке право). Зокрема, США поки не будуть припиняти надавати допомогу Росії, а також не будуть припиняти видачу експортних ліцензій, необхідних для продовження співпраці двох країн в освоєнні космосу і в комерційних космічних пусках. Ці ліцензії будуть видаватися в індивідуальних випадках.

Держдеп вирішив заборонити експорт в Росію товарів і технологій, які контролюються американськими регуляторами за критерієм "національна безпека" (наприклад, газових турбін, авіоніки). Однак і далі будуть видаватися ліцензії на постачання в РФ товарів і технологій, необхідних для забезпечення безпеки цивільної пасажирської авіації. Взагалі санкції не торкнуться комерційних кінцевих користувачів американських продуктів в Росії, якщо мова йде про суто цивільне використання.

Популярні новини зараз

Каменських кардинально змінила зовнішність і заговорила про почуття: "Ми різні"

Список небезпечних продуктів: що їсти у жодному разі не можна

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Показати ще

Російські державні підприємства не зможуть отримувати американські товари і технології, відзначені в торговій номенклатурі США позначкою "національна безпека". Заборона набуде чинності для нових експортних ліцензій. Другий етап санкцій США введуть через півроку – якщо країна-агресор не виконає вимоги, пов'язані з припиненням використання хімзброї.

Відзначимо, що 21 серпня США ввели санкції проти двох росіян, однієї російської та однієї словацької фірми в рамках запобігання кіберзагроз. Окремим рішенням США ввели санкції проти російських судноплавних компаній і кораблів, які передавали нафту КНДР. Мова йде про компанії Примор'я і Гудзон і судна Нептун, Белла, Севастополь, Партизан, Богатир.

Нагадаємо, у Росії розповіли, що зупинило Путіна на шляху до захоплення України.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Путіну напророкували "палацовий переворот".

Також "Знай.uа" писав, що найбільший світовий банк заблокував мільярди Росії.