НАК "Нафтогаз України" ініціював примусове стягнення $2,6 млрд доларів з російського "Газпрому" у відповідності з рішенням Стокгольмського арбітражу. Про це в коментарі журналістам заявила прес-секретар НАК "Нафтогаз України" Олена Осмоловська, повідомляє Укрінформ.

"Враховуючи небажання "Газпрому" виконувати свої юридичні зобов'язання за остаточним рішенням Стокгольмського арбітражу в справах щодо поставок і транзиту газу, Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених йому $2,6 млрд", - сказала Осмоловська.

Компанія підтверджує факт звернення в швейцарські суди з вимогою примусового стягнення коштів і швейцарська влада вже вжила заходів щодо активів "Газпрому" на території країни. Згідно з нормами міжнародного права рішення арбітражів підлягають виконанню майже у всіх країнах світу.

"Оскарження рішень "Газпромом" не може зупинити їхнього виконання", - додала Осмоловська.

Популярні новини зараз

Віктор Павлік в обнімку зі спокусливою білявкою подражнив дружину після пологів: "Красунчики"

Україна програла вирішальний матч проти Австрії на Євро-2020: третє місце і шанс на вихід в 1/8

На полиці - 9.27 грн, на касі - ціна в квадраті: відомий супермаркет продає один пакет за ціною двох

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

Як відомо, 22 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року трибунал Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма ухвалив остаточне рішення в арбітражних справах між "Нафтогазом" і "Газпромом". Однак "Газпром" досі не виконав рішення, які зобов'язують його відновити постачання газу за ціною ліквідного європейського хабу і сплатити "Нафтогазу" компенсацію за збитки, завдані невиконанням обсягів транзиту.

28 лютого 2018 року "Нафтогаз" виконав всі свої зобов'язання у відповідності з рішеннями суду після остаточного врегулювання платежів за газ, поставлений у 2013 і 2014 роках. Незважаючи на чинні рішення суду і своєчасне здійснення "Нафтогазом" попередньої оплати, "Газпром" відмовився відновити постачання "Нафтогазу" 1 березня 2018 року, як домовилися, а також не заплатив "Нафтогазу" $2,6 млрд. Зате російський монополіст почав оскаржувати рішення арбітражу в шведських судах, висуваючи необґрунтовані претензії і ініціюючи новий арбітраж, намагаючись скасувати результати попереднього.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Польща помститься Газпрому замість України.