Законотворці нещодавно оприлюднили не надто радісну звістку для всіх тих, хто торгує речами б/у – тепер навіть на них доведеться сплачувати податки. Проте наскільки це рішення аргументоване і чи не суперечить здоровому глузду, чиновники не замислювалися.

Відповідну думку на сторінці у Facebook висловив нардеп Сергій Шахов.

Політик вважає, що у будь-якому випадку українці будуть шукати спосіб обійти подібний закон, тому що їх і без того мізерні прибутки не дозволяють компенсувати частину зароблених коштів до бюджету:

"Звичайно, є "золоте" правило: суворість закону компенсується необов'язковістю його виконання. Але до чого ми хочемо прийти? Завтра почнемо брати податки з бабусь на блошиних ринках, куди їх загнали злидні і копійчана пенсія? Потім обкладати штрафами і відправляти в боргові в'язниці", - підкреслив Шахов.

За словами нардепа, люди виходять торгувати старими речами через скрутне фінансове становище: часто їм не вистачає навіть на їжу, тому буквально готові на все. Не кажучи вже про непередбачені витрати – наприклад, на лікування.

Популярні новини зараз

Не встиг набрати висоту: літак розбився під час зльоту, є загиблі та поранені

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Живе під землею і відкидає хвіст: на території Чорнобиля мешкає "фальшива змія"

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

"Якщо не вистачає податкових надходжень - розвивайте малий і середній бізнес, але не забирайте останнє у найбідніших. Поява жорсткого контролю за доходами українців у комісійних може вдарити по цьому непримітному бізнесу. А бажаючих здати речі на реалізацію - поменшати. Крім того, якщо людина регулярно віддає речі, заробляючи скільки-небудь значні суми, накопичений сукупний дохід може стати підставою для відмови в отриманні субсидії. Можуть виникнути і розбіжності між терміном перерахування податку і датою подання декларації", - підсумував він.

Як повідомляв портал "Знай.ua", оприлюднений повний перелік посадовців та підприємств, які заборгували державі найбільше.